Rokomet: Celjani končali urok in odprli prvenstvo

rk-celje-pivovarna-lasko-logoZaradi spodrsljaja Velenjčanov v Mariboru se je pred velikim slovenskim derbijem Celjanom nasmihal scenarij po katerim bi lahko znova vstopili v boj za naslov državnih prvakov. Proti pivovarjem je govorila tradicija zadnjih treh sezono, ko ekipe iz Šaleške doline niso mogli premagati. Tokrat je bilo v lepo napolnjenem Zlatorogu drugače, saj so gostje prišli bliže samo ob koncu prvega polčasa. Nadaljevanje je bilo povsem v celjskih tonih, saj je bila rezultat v 39. minuti že 23:14.

Do konca lige za prvaka je še pet kol, povratna in morebiti odločilna tekma v Velenju pa bo v zadnjem, in sicer 24. maja.

Celje Pivovarna Laško : Gorenje Velenje 31:26 (16:14)

Lesjak (7 obramb), Skok (11 obramb – 4 x 7-m), Mlakar, Marguč 7 (4), Janc, D. Razgor, Skube 4, Miklavčič 2, Slišković 4, Zelenović 2, Žabić, Bundalo, Mačkovšek 3, Lekai 3, Žvižej 5