Rokomet: Celjani s srebrom iz Doboja

Celjski rokometaši so zaključili s sodelovanjem na pripravljalnem turnirju v Doboju v Bosni in Hercegovini, kjer so v finalu izgubili s slovaško ekipo Tatran Prešov, ki se pripravlja na kvalifikacije za ligo prvakov. Rumeno-modri so bili do 52. v boljšem položaju, potem pa so prevladali Slovaki in osvojili denarno nagrado 10 tisoč evrov, rumeno-modri pa so prejeli četrtino manj.

Za naj srednjega zunanjega igralca turnirja je bil izbran Sebastian Skube, za naj desnega zunanjega pa Nemanja Zelenović. Omeniti velja tudi glasno podporo Celjanom, ki so jo skozi ves turnir zagotavljali mladi Dobojčani.

Do začetka državnega prvenstva sta še dva tedna, 7. septembra bo prvo gostovanje v Novem mestu.

RK Celje Pivovarna Laško – Tatran Prešov 31:33 (18:19)

Lesjak 1 obr., Skok 12 obr.; Slišković 8, Zelenović 6, Marguč 4/3, Žvižej 4/1, Skube 3, Žabić 3, Lekai 2, Mlakar 1,

Ostala izida RKCPL

Bahrain : RK Celje Pivovarna Laško  19:22 (10:16)

Lesjak 15 obr. (2 x 7 m), Skok 15 obr.; Janc 6, Razgor 4,  Zelenović 3, Žabić 2, Lekai 2, Marguč 2,Skube 2, Mlakar 1.

RK Celje Pivovarna Laško : RK Borac Banja Luka 38:16

Lesjak 13 obr (1 x 7 m), Skok 14 obr. (1 x 7 m); Marguč 9 (2),  Ranevski 6, Žabić 4, Žuran 4, Zelenović 3, Janc 3, Lekai 2, Razgor 2, Skube 2, Blagotinšek 1, Mlakar 1, Žvižej 1.