Rokomet: Celjani tudi v 3. krogu do zmage

Ekipa CPL 2015/2016 (Vir: RK CPL, uradni FB profil)

Pivovarji so pred sobotnim gostovanjem v Istanbulu, kjer bodo odigrali prvo tekmo letošnje Lige prvakov, včeraj, v sredo, 16. septembra odigrali 3. krog domačega prvenstva. Na gostovanju v Ribnici so slavili z desetimi zadetki prednosti.

Rezultat

RD Riko Ribnica – RK Celje Pivovarna Laško 26:36 (15:16)

Strelci

CPL: Blagotinšek 2, Ivić 6, Babarskas 1 (rdeč karton v 43. minuti), Razgor 5, Marguč 1, Poteko 1, Potočnik 3, Fižuleto 2, Mlakar 4, Žvižej 11.

Celjani so se na gostovanje v Ribnico odpravili precej oslabljeni. Tekmo so tokrat zaradi poškodb morali izpustiti Ivan Gajič, Luka Dobelšek, Arthur Patrianova, Blaž Janc in Miha Zarabec. V prvem polčasu so bolje začeli domačini in povedli s tremi zadetki prednosti, Celjani so se jim nato približali in polčas dobili za en zadetek. V drugem delu srečanja so celjski rokometaši strnili svoje vrste, odlično je branil Lesjak (12 obramb), v napadu pa se je razigral Ivič. S srčno igro so tekmo do konca pripeljali sebi v korist in slavili z 26:36.