Rokomet: končno evropska zmaga!; dekleta izgubila pri sosedah

Celjski rokometaši so v 3. kolu Velux EHF Lige prvakov v tekmi s švedskimi prvaki dosegli prvo zmago. Dvorana Zlatorog je bila nekoliko bolje popolnjena, kot pred tednom dni, še vedno pa je bilo prostih mest več kot dovolj.

Gostje so v 1. minuti sicer povedli, a je bilo to tudi zadnjič na tekmi. Domači so takoj zatem z delnim izidom 5:0 napovedali, da mislijo tokrat  osvojiti obe točki. Najvišja razlika v prvem polčasu je znašala 6 golov. Vikingi so se ob igralcu več v 34. minuti približali na 2 zadetka zaostanka, a so domači odgovorili s serijo 4 zadetkov. Temu je sledila prestroga izključitev Vida Poteka, vendar je bilo nadaljevanje na srečo v celjskih tonih. Do 57. minute so Marguč in ostali vzdrževali visoko razliko in vodili z najvišjih 31:23.

RK Celje Pivovarna Laško : IK Sävehof  31:25 (17:14); Marguč 9/1, Skube 6, Mačkovšek 6,Zelenović 5, Razgor 3, Toskić 2.

Poročanje RKCPL

Fotogalerija

Naslednja tekma lige prvakov bo v četrtek, 18. 10., ko Celjani gostujejo v Romuniji pri Constanti, ki je še brez točk.

§ § §

Celjske rokometašice so včeraj gostovale pri kolegicah v Žalcu, kjer so bile gostiteljice boljše za 10 zadetkov.

ŽRK Zelene doline Žalec : ŽRK Celje Celjske mesnine 30:20;  Ines Amon 6, Maja Klakočer 4, Maxim Pelikan 3, Nikita Privšek 3,  Nika Palir 2, Lara Čater 1, Kaja Krebs 1.