Rokomet: nemški oreh je bil pretrd; Celjanke ugnale Žalčanke

V tekmi 3. kola Velux EHF lige prvakov so celjski rokometaši morali priznati premoč nemškim gostom. Ti so odlično začeli in prvi polčas gostiteljem dovolili le 7 zadetkov. Celjska vrsta se je v 48. minuti približala na 18:21, vendar so Nemci, pri katerih je Uwe Geinsheimer celjsko mrežo zatresel 10-krat, vzdržali domači pritisk. V četrtek, 17. oktobra, bodo pivovarji gostovali pri Zaporožju.

CELJE P. LAŠKO – RHEIN-NECKAR LÖWEN 25:28 (7:13)

Skok  6 obramb, Lesjak 3; Zelenovič 5 zadetkov, Žuran 5, Marguč 4, Žvižej 4, Lekai 3, Slišković 2/2, Razgor 1/1, …

Vladan Matić, trener Celja Pivovarne Laško: »Čestitke nasprotnikom za današnjo zmago. Zelo trda tekma, ki smo jo izgubili v prvem polčasu, ko smo preveč spoštovali tekmeca in zgrešili preveč strelov za takšno raven tekmovanja. V drugem polčasu smo bolj pritisnili, fantom lahko le čestitam za prikazano v drugih tridesetih minutah. Ko bi morali napraviti dokončni preobrat, nam Nemci niso dovolili in zadeli, ko je bilo treba. Proti Rhein-Neckarju ni sramota izgubiti. Čeprav me boli prvi polčas, mislim, da smo izgubili proti najboljši ekipi bundeslige ta hip.«

Luka Žvižej, igralec Celja: »Čestitke Rhein-Neckarju za današnjo zmago. Gotovo ni lepo izgubljati, vseeno pa mislim, da smo lahko z drugim polčasom zadovoljni. V prvem nismo znali premagovati njihovega vratarja Landina. Sicer smo prihajali do priložnosti, ampak on je pot do mreže zaustavil. Lovili smo razliko, se približali, a še vseeno nismo mogli prevesiti tehtnice na svojo stran.«

Poročanje RKCPL

Videoporočanje TV Slovenija

Ostali tekmi skupine A
VESZPREM – MOTOR ZAPOROŽJE 44:27
ST. PETERBURG – CROATIA ZAGREB 24:35

Vrstni red: Veszprem 6, Croatia 4, Motor in Rhein-Neckar po 3, Celje PL 2, St. Peterburg 0 točk.

§ § §

V tekmi 4. kola 1. ženske rokometne lige so Celjanke v Golovcu ugnale sosede in nadaljevale odlično serijo in ubranile 3. mesto na lestvici.

Celje Celjske mesnine : Zelene doline Žalec 30:25 (16:12)

Maxim Pelikan 7, Kaja Krebs 6, Maja Klakočer 5, Pia Hren 4, Alja Jankovič 4, Nika Palir 3, Alja Vrček 1

Tenzor DP Logik Ptuj : Krka 20:29

Naklo Peko Tržič : Zagorje GEN-I 21:45

Mlinotest Ajdovščina : Piran 25:24

Žurd Fikon Koper : Veplas Velenje 19:33

1. Zagorje GEN-I 4 – 8
2. Veplas Velenje 4 – 8
3. Celje Celjske mesnine 4 – 7