Rokomet: pivovarji brez presenečenja v Madridu; dober odpor deklet v Velenju (foto)

Celjski rokometaši so v 8. kolu Velux EHF Lige prvakov gostovali pri Atleticu Madrid, ki so bili lani finalisti tega tekmovanja. Obe ekipi sta v hladni dvorani nastopili oslabljeni, od 22. minute naprej pa so gostitelji vseskozi vodili. Najvišja razlika je bila 5 zadetkov v 45. minuti, a se gostje na manj kot 2 v 54. minuti, ko je zadel Toskić, niso mogli približati.

BM Atletico Madrid : RK Celje Pivovarna Laško 26:24 (12:9); Mačkovšek 9/1, Marguč 5, …

6. Constanta 8 – 4

Celjane v sredo čaka gostovanje v Ivančni Gorici, v soboto, 16. februarja, pa je na sporedu tekma s Constanto, ki bo izjemno pomembna v boju za uvrstitev v 1/8 finala Velux EHF Lige prvakov.

§ § §

Članice ŽRK Celje Celjske mesnine so proti favorizirani ekipi v Šaleški dolini igrale dobro in imele rezultatski stik skozi celotno tekmo, na koncu pa je zmanjkalo nekaj športne sreče. Čez teden dni jih čaka nov lokalni derbi, tokrat z Žalčankami.

Veplas Velenje : Celje Celjske mesnine 29:26 (14:13); Nika Palir 7, Pia Hren 6, …