Rokomet: Pivovarji v dveh tekmah zanesljivo boljši od estonske ekipe

Rokometaši Celja Pivovarna Laško so dobro začeli z letošnjimi evrospkimi nastopi. V tretjem krogu Pokala EHF so se včeraj in danes v dvorani Zlatorog pomerili z estonskim predstavnikom HC Khera. Potnik v naslednji krog je bil bolj ali manj odločen že po prvi tekmi, ki so jo Celjani visoko dobili. Mrežo nasprotnika so prerešetali tudi na drugi tekmi.

Na sobotni tekmi so estonski rokometaši do polčasa držali še dokaj znosno razliko sedmih golov, v naslednjih 30 minutah pa niso zmogli zdržati tempa. Celjani so do zadnjega piska sirene prednost povišali na 16 golov. Najboljša strelca sta bial Poklar in Marguč, ki sta dosegla po 6 goov, z 19 obrambami se je izkazal mladi Lesjak

RK Celje Pivovarna Laško : HC Kehra  34:18 (17:10)

RK CPL: Lesjak 19/2 obramb, 1 zadetek, Perič, Skok; Mlakar 5, Marguč 6/3, Žuran 2, Razgor 2, Toskič 4, Ranevski, Poklar 6, Poteko, Metličič, Mačkovšek 3, Žvižej 5/1; trener: Vladan Matič
Izključitve:  8 min
7-metrovke: 4/4

Poročanje rk-celje.si: Visoka zmaga pred jutrišnjo povratno tekmo

V drugi tekmi so Estonci na samem začetku sicer vodili (1:0, 2:1 in 3:2), ko pa so Celjani v 4. minuti prvič povedli, vodstva niso več izpustili iz rok. Do polčasa je prednost narasla na 6 golov (17:11). V drugem delu so varovanci Vladana Matiča še poviševali prednost. Na koncu se je rezultat ustavil pri 37:23.Tokrat je bil strelsko najbolj razpoložen Mačkovšek, ki je dosegel 9 zadetkov, Poteko pa jih je dodal 8. V vratih se je tokrat izkazal drugi mladi vratar Skok, ki je zbral 19 obramb.

S skupnim izidom 71:41 so se pivovarji uvrstili v 4. krog Pokala EHF. Njihov tekmec bo znan po torkovem žrebu.

HC Kehra : RK Celje Pivovarna Laško 23:37 (11:17)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Perič, Skok 19/2 obramb; Mlakar 4, Marguč 4/1, Žuran 1, Razgor, Toskič 1, Ranevski 3, Poklar 4, Poteko 8, Metličič, Mačkovšek 9, Žvižej 3; trener: Vladan Matič

Izključitve:  2 min
7-metrovke: 1/1

Poročanje rk-celje.si: Tudi v drugo visoka zmaga Celja za napredovanje v naslednji krog