Rokomet: v prvem polčasu katastrofalna učinkovitost pri Constanti

Celjski rokometaši so po napornem potovanju v mesto Buzau, ki leži dobrih 100 km severovzhodno od romunskega glavnega mesta, tekmo 4. kola lige prvakov pričeli tako slabo, kot še ne. Do 27. minute so bili na njihovem kontu le trije zadetki, polčas pa se je končal z 10:5 v korist gostiteljev. V drugem polčasu so se gostje približali na najmanj razlike pri 15:12, a so gostitelji z močno zahodnobalkansko falango na koncu zmagali z isto razliko, kot je bila ob polčasu.

HCM Constanta : RK Celje Pivovarna Laško 22:17 (10:5); Lekai 3, Mačkovšek 3, Skube 3, Žvižej 3/2, Marguč 2, Zelenović 2, Mlakar 1

Poročanje RK CPL

Izjavi po tekmi

Vladan Matić, trener Celja Pivovarne Laško: »Vso odgovornost prevzemam nase. Ne bi bila sramota izgubiti. A po 18 izgubljenih žogah, oziroma tehničnih napakah, naši katastrofalni igri v napadu, kjer smo z neizdelanimi streli razbranili njihovega vratarja. Za poraz sem kriv jaz! Kriv sem ker so moji igralci streljali pol visoko, ker so naredili toliko tehničnih napak, ker niso znali prenesti žoge v napad, imeli nikakršno realizacijo in žal več v tem trenutku ne morem reči. Sem izjemno jezen. Sram me je. To je ogromen korak nazaj. Namesto, da bi napredovali, gremo spet nazaj. Še enkrat, ne bi bilo sramotno izgubiti, a izgubiti na takšen način je. Na koncu imamo odličen rezultat, glede na to kako smo igrali.«

Sebastian Skube, igralec Celja: »Tekmo smo začeli katastrofalno in v enakem slogu nadaljevali ves čas. Igra nam nikakor ni stekla in v začetku tekme vidim glavni razlog za poraz. Constanta je zdržala pritisk in zasluženo zmagala, saj mi nismo prikazali praktično ničesar.«

V nedeljo, 21. oktobra, bo ob 16.30 v Zlatorogu tekma državnega prvenstva s Krškim.