Rokometaši Celja brez dveh okuženih igralcev visoko premagali Koper

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v 9. krogu Lige NLB pomerili z ekipo Kopra in dosegli visoko zmago, sedaj pa začenjajo s pripravami na Nantes.

Tekma je bila odigrana brez gledalcev, prvič v sezoni pa so Celjani igrali brez dveh z novim koronavirusom okuženih igralcev. Z reprezentančne akcije sta se namreč okužena vrnila Vujović in Mazej. Tudi Koprčani so zaradi virusa v tej sezoni že izpustili nekaj tekem.

Celjski rokometaši so od prve minute srečanja zaigrali odločno in Koprčanom praktično niso pustili igrati ter zmagovalca odločili že v prvem polčasu.

Celjani so dobro igrali v obrambi, v napadu pa dosegali zadetke tako iz nasprotnih napadov, kot tudi na postavljeno obrambo. Najuspešnejša pri tem sta bila oba krilna igralca, Kodrin in Novak, ki sta prvi del zaključila s po šestimi zadetki. Za nameček je bil v celjskih vratih odličen tudi Ivić, tako da so na sredini prvega dela celjski rokometaši vodili že z 10:3. Tudi druga polovica prvega dela je potekala po podobnem scenariju. Niso se znašli in do zaključka prvih trideset minut zadeli le še dvakrat, prednost v korist domačih pa je znašala kar 13 zadetkov.

Celjani niso popuščali niti na začetku drugega dela. Po vodstvu s  17 zadetki pa so, tudi po nekaj menjavah, le nekoliko stopili s plina. Koprčani so vzpostavili ravnotežje, a manj kot na -15 jim do konca tekme ni uspelo priti.

V celjskem moštvu je v zadnjih desetih minutah svojo prvo priložnost v članski ekipi dobil Denis Strašek, ki je zamenjal okuženega Vujovića, in takoj po vstopu v igro zbral svoji prvi obrambi s čimer je navdušil soigralce na klopi. Najbolša strelca pri Celjanih sta bila z desetimi zadetki Novak in Kodrin, pri gostih pa Makuc s šestimi zadetki.

Pred pivovarji je sedaj evropsko gostovanje v Nantesu, kjer bo tekma v sredo ob 20.45, tudi tej tekmi pa bo sledil obračun s Francozi, saj bo 10. krog Lige NLB z Velenjem prestavljen, najverjetneje v leto 2021.

RK Celje Pivovarna Laško :  RD Koper 2013       36:21 (18:5)

Dvorana Zlatorog, brez gledalcev, sodnika: Satler, Pukšič

RK Celje Pivovarna LaškoIvič 7/1 obramb, Strašek 2 obrambi; Cvetko 2, Razgor 3/1, Marguč 4, Šarac 3, Grošelj, Poteko, Kodrin 10, Horžen, Grebenc 1, Kljun, Mlakar 2, Leban, Novak 10/1, Načinović 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6 min

7-metrovke: 2/3

RD Koper: Jelovčan 8 obramb, Štavar; Dolenc 1, Žagar, Pavlović 2, Poklar 5/1, Moljk 1, Smolnik, Muminović, Zugan 2, Sanabor, Makuc 6, Kete 1, Breznikar 3; trener: Uroš Rapotec

Izključitve: 4 min