Rokometaši Celja še do druge zanesljive zmage v štirih dneh

Po neuspešni prvi polovici februarja, ko so rokometaši Celja Pivovarne Laško najprej doma v državnem prvenstvu izgubili proti sedmouvrščenim Trebanjcem, le nekaj dni za tem pa nanizali še dva poraza v ligi prvakov, doma proti Pick Szegedu in v gosteh proti Flensburgu, zaradi česar so si že skoraj zaprli pot v osmino finala, so drugo polovico februarja začeli bolj vspodbudno.

Minulo soboto so v domačem prvenstvu najprej doma zanesljivo premagali Dol, in to kljub temu, da so nastopili brez poškodovanih Malusa, Grošlja in Vujovića. Vodili so od prve minute tekme, si hitro ustvarili visoko razliko in jo brez težav vzdrževali do konca tekme. Trener Ocvirk je lahko tako že hitro naredil menjave in odpočil nosilce igre. Do polčasa so Celjani zabili kar 25 golov in na odmor odšli z 11 goli razlike. Tudi v drugem polčasu so Celjani nadaljevali borbeno in dosegli zanesljivo zmago s 14 goli razlike.

18. krog:

RK Celje Pivovarna Laško : RK Dol TKI Hrastnik    45:31  (25:14)

Dvorana Zlatorog, 340 gledalcev, sodnika: Ivančič D., Ivančič I.

RK Celje Pivovarna LaškoPantjar 7 obramb, Ferlin; Jurečič 3, Kljun 3, Rakita 3, Razgor, Ovniček 5/4, Marguč 7, Šarac 5, Nenadić 5, Accambray 1, Kodrin 4, Horžen 4, Makuc 4, Anić 1, Bećiri; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 4 min; 7-metrovke: 4/5

RK Dol TKI Hrastnik: Seme 2 obrambi, Nunčič 2 obrambi; Brilej 1/1, Ajdari 5/2, Grušovnik 10, Pintar 2/2, Gospodarič 1, Hribšek 1, Cigler 2/1, Ramič, Ribič 4, Jakopič 4, Simončič, Koprivc 1; trener: Aleš Sirk

Izključitve: 2 min; 7-metrovke: 6/7

Visoko domačo zmago (40:30) pa so dosegli tudi danes proti Svišu s katero so prednost na lestvici za nekaj dni dvignili na pet točk, predvsem pa poskrbeli za mirno pripravo na nedeljski spektakel, ko ob 16:45 uri doma pričakujejo zvezdniški Paris Saint-Germain.

Celjani so tako kot v prejšnjem krogu tudi proti Svišu začeli odločno in hitro povedli z 8:3. Nato se je razlika vseskozi gibala okoli petih golov v korist Celjanov, takšna pa je bila tudi razlika ob koncu polčasa (21:16). V drugem delu je prvič po poškodbi na parket stopil tudi Jaka Malus, domači pa so brez težav držali, oziroma višali prednost ter varčevali z energijo. Da je Ocvirk porazdelil minutažo kaže tudi podatek, da so se vsi v domači vrsti vpisali med strelce. Najboljša strelca srečanja sta bila Marguč in Zafran, ki sta vsak za svojo ekipo dosegla po sedem zadetkov.

19. krog:

RK Celje Pivovarna Laško :  RK Sviš Ivančna Gorica       40:30  (21:16)

Dvorana Zlatorog, 330 gledalcev, sodnika: Pirc Marko, Pirc Matjaž

RK Celje Pivovarna LaškoPantjar 5 obramb, Ferlin 6 obramb; Jurečič 3, Malus 3, Kljun 3, Rakita 1, Razgor 4, Ovniček 1, Marguč 7, Šarac 3, Nenadić 3/2, Accambray 3, Kodrin 4, Horžen 2, Makuc 1, Anić 2; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6 min; 7-metrovke: 2/4

RK Sviš Ivančna Gorica: Škorc 1 obramba, Vencelj 3/1 obrambe; Knez 1, Zafran 7/1, Fink 6, Tekavčič 6, Hrovat, Stopar 3, Bregar, Kutnar A. 1, Krabonja 3, Zlatnar, Košir M. 2, Kutnar M., Košir D., Ropič 1; trener: Aleksander Polak

Izključitve: 2 min; 7-metrovke: 2/2

1. Celje 19 17 0 2 622:513 34
2. Riko Ribnica 18 13 3 2 532:467 29
3. Gorenje 18 12 2 4 516:457 26
4. Maribor 18 9 3 6 480:479 21
5. Urbanscape Loka 18 10 0 8 497:491 20
6. Koper 18 8 3 7 479:465 19
7. Trimo Trebnje 18 7 4 7 473:478 18