Rokometaši Celja slavili v derbiju vodilnih ekip prvenstva

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v zaostali tekmi 5. kroga Lige NLB pomerili z ekipo Trima Trebnje, ki jo vodi nekdanji reprezentant in igralec celjskega kluba Uroš Zorman. Derbi, z do takrat drugouvrščeno ekipo, so dobili Celjani ter s tem povišali prednost v prvenstvu. V leto 2021 bodo tako vstopili kot vodilna ekipa prvenstva.

Do konca leta Celjanom ostajata še dve tekmi, najprej v soboto Slovan v gosteh, danes teden pa še tekmo EHF Lige prvakov z Zagrebom.

Domači rokometaši so današnji derbi začeli odlično in takoj prevzeli pobudo in si hitro, na krilih obrambe z Ivićem na čelu, priigrali nekaj zadetkov razlike. Trebanjci, ki so igrali na dolge napade in umirjali ritem, niso našli rešitve za razigrane Celjane. Derbi so zaznamovale tudi številne izključitve, ki so iz ritma vrgle predvsem domače rokometaše. To so izkoristili Trebanjci in se počasi začeli vračati v igro. Ocvirk je skušal z menjavami ohranjati ritem, a nekaj zgrešenih strelov in izgubljenih žog je Trebnjemu dalo upanja. Na odmor po prvem polčasu so tako odšli z le dvema zadetkoma zaostanka, potem ko so zaostajali tudi že za pet.

Trebanjci so tudi v drugem polčasu dolgo pretili domačim in najprej izenačili, v 47. minuti pa povedli za gol (20:21). Izkazalo se je, da je bilo to tudi edino vodstvo Trima na tekmi. Pivovarji so namreč hitro izenačili in znova povedli, to prednost pa ohranjali vse do končnice tekme, ko so si uspeli priigrati tri zadetke prednosti in te zadržati vse do konca. S tem so celjski rokometaši dosegli pomembno zmago, gostom pa prizadejali drugi poraz. V domači vrsti sta bila najuspešnejša Šarac in Horžen s sedmimi zadetki, Kodrin je dosegel enega manj, Ivić pa je zbral 12 obramb. Na drugi strani sta za goste po pet zadetkov dosegla Rašo in Hamidović, vratarja pa zbrala 6 obramb.

Naslednja tekma celjske rokometaše čaka za vikend v Ljubljani (Slovan), naslednjo sredo pa še zadnja tekma tega leta, ko bo v Zlatorogu gostoval Zagreb (23.12. ob 18.45h, Arena Sport).

RK Celje Pivovarna Laško : RK Trimo Trebnje    28:25 (13:11)

Dvorana Zlatorog, brez gledalcev, sodnika: Lah, Sok

RK Celje Pivovarna LaškoIvič 12/1 obramb, Vujovič; Cvetko, Dragašević, Razgor 1/1, Cokan 1, Marguč 1, Šarac 7, Grošelj 3, Poteko, Čepić, Kodrin 6, Horžen 7, Mlakar 1, Leban 1, Načinović; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 8 min

7-metrovke: 1/3

RK Trimo Trebnje: Tomić 4/1 obrambe, Brana 2/1 obrambi; Rašo 5/2, Višček, Didovič 1, Grojzdek, Dobovičnik, Cingesar 4, Hamidovič 5/1, Sarak 2, Kotar, Potočnik, Udovič 2, Grbič 1, Cirar 4, Florjančič 1; trener: Uroš Zorman

Izključitve: 12 min, 7-metrovke: 3/4