Rokometaši na koncu strli Koper

Po povratku iz Ukrajine so celjski rokometaši v domači dvorani pričakali ekipo z Obale, ki se je pokazala za žilavega nasprotnika.

Začetne minute so bile sicer po celjskih željah, saj so domači po 6 minutah vodili 6:2. Po gostujoči minuti odmora se potek dogajanja ni spremenil, Celjani pa so po 10 minutah vodili z 9:3. Primorci so takrat začeli igrati bolje in se s serijo 4 golov približali. Naslednjih ducat minut je razlika nihala med 3 in 4, v 29. minuti pa so gostje prišli na 16:15. Vseeno so gostitelji na odmor odnesli malce večjo prednost, saj sta zadela Tadej Kljun in David Razgor.

V 36. minuti so se gostje približali na 19:18, a je domačim uspel pobeg s tremi zaporednimi zadetki. Koprčani so vrnili s 4 goli v nizu in v 41. minuti izenačili na 22. Celjanom je do konca tekme uspelo vzdrževati prednost dveh oz. treh golov, pet minut pred koncem pa je po golu Razgorja domača prednost narasla na 5. V končnici so gostje skušali nemogoče in razliko uspeli znižati.

Celje Pivovarna Laško : Koper 2013 33:30 (18:15)

RK Celje Pivovarna Laško: Pantjar 20 obramb, Ferlin; Vujović 1, Jurečič 2, Malus 2, Kljun 1, Košec, Razgor 6/2, Ovniček 2/1, Šarac, Accambray 2, Kodrin 9, Horžen 5, Anić 2, Bećiri 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 3/3

RD Koper: Haseljić 5 obramb, Kocjančič, Postogna 5 obramb; Grzentič 8, Krečič 4, Matijaševič 5, Konjevič, Moljk 2, Smolnik 2, Sokolič 1, Guček 1, Zugan, Marič 1, Planinc 3, Stopar, Bratkovič 3/1, trener: Uroš Rapotec

Izključitve: 16 min, 7-metrovke: 1/2

V nedeljo, 2. decembra, bo v Celju tekma lige prvakov s francoskim Nantesom.