Rokometaši ob jubileju brez moči proti vele-Veszpremu

rkcplCeljski rokometaši so otvoritveno tekmo v ligi SEHA združili s praznovanjem 70-letnice, v goste pa je prišla izjemno močna ekipa iz Veszprema, ki je v prejšnji sezoni tudi zmagala v tem tekmovanju. Rokometna vročica očitno še ni zajela mesta ob Savinji, saj je bilo v vroči dvorani še veliko prostih mest.

Do 5:5 sta bili ekipi z ramo ob rami, potem pa so evropski podprvaki uprizorili prvi pobeg in v 23. minuti povedli z 9:13. Celjani so po Tamšetovi minuti odmora skoraj ujeli priključek, a so gostje na polčas odšli z zalogo treh zadetkov prednosti.

Uvod v drugi polčas je povsem pripadal madžarski zasedbi, ki je imela številno podporo na tribunah, saj so po delnih 0:5 povedli že 12:20. V 41. minuti je bilo že 14:26. Do konca so pivovarji razliko več kot prepolovili. Vseeno so se akterji srečanja po tekmi poveselili na koncertu pred dvorano, ki je bil del praznovanja 70 let rokometa v Celju. Dodajmo, da je pred tekmo aktivno rokometno kariero zaključil Luka Dobelšek.

RK Celje Pivovarna Laško : Telekom Veszprem 29:34 (12:15)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 5 obramb, Gajić 5 obramb; Malus 2, Babarskas 2, Janc 7, Razgor, Suholežnik, Marguč 3, Grošelj 2, Poteko 1, Zarabec 4, Kodrin 2, Fižuleto, Mačkovšek 1, Žvižej 1, Bećiri 3; trener: Branko Tamše

Izključitve: 12 min, 7-metrovke: 2/5

Telekom Veszprem: Mikler, Alilovič, Ivancsik, Schuch, Ilič 6, Gajič 2, Nilsson 3, Nagy 2, Ugalde 5, Marguč 2, Rodrigez 2, Ancsin 3, Terzič, Sulič 6, Lekai 1, Sliškovič 2; trener: Sabate Javier

Izključitve: 20 min, 7-metrovke: 4/4, rdeči karton: Schuch 35.min (3×2 min)