Rokometaši s točko iz Velenja – končna odločitev 2. junija

Letošnje državno rokometno prvenstvo bo po vsej verjetnosti odločeno v zadnjem kolu, ko se bo ponovil celjsko-velenjski derbi, sicer že 107. po vrsti, ki se je v Rdeči dvorani tokrat končal brez zmagovalca.

Po desetih minutah slovenskega klasičnega rokometna derbija je Gorenje vodilo s 6:3, po četrt ure pa z 10:7. Pivovarji so serijo treh zadetkov v 24. minuti izenačili na 11. Blaž Janc je postavil rezultat prvega polčasa, ki so ga z najtesnejšo razliko dobili gostje.

Celjani so v prvih petih minut drugega polčasa trikrat povedli za gol, z nizom treh zadetkov pa so v v 42. minuti z 19:17 povedli Velenjčani. Po golu Mihe Zarabca v 54. minuti je gostujoča zasedba povedla 21:23, a so domači do 57. minute izenačili. Za Celjane sta potem zadela Malus in Zarabec. Gorenje je uspelo znižati, v zadnjem napadu gostov, pa je po minuti odmora Tamšeta Janc naredil diskutablen prekršek v napadu. Šaleška zasedba je izenačujoči zadetek dosegla tri sekunde pred koncem in tako povem odprla prvenstvo.

Gorenje Velenje : Celje Pivovarna Laško 25:25 (13:14)

RK Gorenje Velenje: Baznik, Ferlin 12/1 obramb, Zaponšek; Cehte 5, Medved 5, Haseljić, Ovniček 2, Stojnič, Toskič 1, Mitrovič 4, Potočnik 4, Golčar 2, Kleč, Gams 1, Nosan, Brumen 1/1, trener: Borut Plaskan

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 1/3, rdeči karton: 24.’ Toskić

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 4 obrambe, Gajič 3 obrambe; Malus 2, Babarskas, Janc 4, Razgor, Suholežnik, Marguč, Grošelj, Poteko 1, Zarabec 6, Kodrin, Mačkovšek 6, Mlakar 3, Žvižej 3, Bećiri; trener Branko Tamše

6 MRK KRKA 5 0 0 5 129 168 -39 28
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk

V soboto, 29. aprila, bo RKCPL v domači dvorani ob 19.00 začel tekmo z ekipo iz Škofje Loke.