Rokometaši sedmič zapored najboljši v pokalnem tekmovanju

V finalu pokalnega tekmovanja so celjski rokometaši še sedmič zapored osvojili lovoriko. Prepričljivo so ugnali novomeško Krko in tako osvojili 21. tovrstno tekmovanje od slovenske osamosvojitve.

Dolenjci so na začetku tekme povedli s 3:1, v 11. minuti pa so bili zadnjič v prednosti, in sicer s 7:6. Celjani so v 17. minuti vodili za štiri gole, Krka pa je v 28. znižala na 16:17. Vseeno so pivovarji na glavni odmor odšli s +3.

Celjani so v po 10 minutah igre v drugem polčasu prednost podvojili, a je Krka že v 45. minuti prišla na 28:29. Pivovarji so za en gol vodili še v 51. minuti, potem pa je bilo odpora Novomeščanov konec, tako da se je tekma končala s krepko razliko.

KRKA : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 33:40 (17:20)

Krka: Tomič, Brajer, L. Rašo 6, Kukman, Didovič 4, Okleščen 2, Bevec 1, Pršina 2, Irman, Jakše 1 (1), Udovč 1 (1), D. Rašo, Papež 8 (2), Matko, Ban 3, Klobčar 5.
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Panjtar 1, Vujović, Jurečič 2, Zakošek, Malus 3 (1), Razgor 4 (1), Suholežnik 1, Marguč 6 (1), Grošelj 3, Žabič, Makuc 3, Anić 3, Dušebajev 2, Mačkovšek 7, Mlakar 5.

Sedemmetrovke: Krka 4/6, Celje Pivovarna Laško 3/5.
Izključitve: Krka 4 min, Celje Pivovarna Laško 2 min.

Branko Tamše: »V prvi vrsti bi rad čestital svojim fantom, rokometašem Celja Pivovarne Laško, za dobro prezentacijo rokometa v minulih dveh dneh. Hkrati bi rad pohvalil in se zahvalil našim Florijanom in ostalim navijačem, ki so nam pomagali oba dva dneva. Dobro smo igrali, vedeli smo kaj lahko pričakujemo od Krke, tako so igrali, nam povzročili nekaj problemov. Padlo je veliko zadetkov, oboji smo veliko tekli, ampak mislim, da smo bili v vseh elementih igre bili boljši ter na koncu zasluženo zmagali.«

V okviru državnega prvenstva bodo Celjani v sredo, 25. aprila, ob 18.00 gostili Koprčane.