Rokometaši v Zagrebu zapravili zmago

Celjski rokometaši so sinoči v okviru lige SEHA odigrali tradicionalni derbi z zagrebškimi, ki so jih sicer gostili v sicer manjši dvorani Sutinska vrela na skrajnem zahodu hrvaške prestolnice. Gostje, ki so igrali brez Vida Poteka, so imeli večino srečanja potek dogodkov pod nadzorom, prav na koncu pa se je vse skupaj odvilo drugače.

Ekipi sta bili v prvem polčasu izjemno izenačeni, saj je bil rezultat izenačen kar sedemkrat, nobena ekipa pa si ni priigrala več kot dveh zadetkov prednosti. Tilen Kodrin je postavil rezultat prve polovice tekme – 13:15.

Dasiravno je bilo v prvih nekaj minutah drugega dela kar nekaj napak na obeh straneh, pa je Blaž Janc s svojim šestim zadetkom Celjane kmalu popeljal v prvo vodstvo za tri gole. Pivovarji se vseeno niso uspeli bolj odlepiti od domačinov, ki so uspeli v 42. minuti rezultat preobrniti in povesti z 20:19. Pred tem so gostje, ki so prej mirno nadzirali potek srečanja, naredili kar nekaj nepotrebnih napak v napadu in Tamše je moral zahtevati minuto odmora. Pred tem je bil izključen še Mlakar, pivovarjem pa je pri zaključnih strelih zmanjkalo tudi nekaj sreče, saj je vratnica kar nekajkrat preprečila veselje celjskih igralcev, Zagreb pa je povedel za dva (21:19). Celjani se niso predajali in držali zadetek ali dva zaostanka, devet minut pred koncem pa so ponovno izenačili, in sicer na 24. Po zadetku Babarskasa so povedli 24:26, nato pa sta obe ekipi zapravili več priložnosti, a so v 58. minuti domači izenačili na 26.  Gostje so preko Razgorja znova povedli, a so gostitelji takoj izenačili. V zadnjo minuto so Celjani vstopili z napadom za zmago, a so žogo zapravili, domači pa so z zadetkom Mandalinića v zadnji sekundi prišli do zmage in treh točk.

RK PPD Zagreb : RK Celje Pivovarna Laško 28:27 (13:15)

RK PPD Zagreb: Stevanović 7 obrambe, 1 zadetek, Skok 2 obramb; Eres, Vujić, Vori 5, Šebetić 2, Marković 2, Horvat 2, Šušnja, Valčić J. 2, Jotić 3, Valčić T., Mandalinić 8, Miklavčič 2, Markovski, trener: Silvio Ivandija

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: /

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 3 obrambe, Gajić 9 obramb, Dobaj; Malus, Babarkas 2, Janc 9/2, Razgor 5/1, Suholežnik 1, Marguč 2, Zarabec, Kodrin 2, Fižuleto, Mačkovšek 2, Mlakar 3, Žvižej, Bećiri 1; trener: Branko Tamše

10. Izviđač CO 10 1 0 9 279 : 344

V nedeljo, 27. novembra, bo ob 18.30 v Zlatorogu evroligaško srečanje z ekipo Meškov Brest.

Dodajmo, da so nekaj ur pred tekmo v Zagrebu odkrili spominsko obeležje Iztoku Pucu (klik!)