Rokometna zmaga nad Zagrebom za utrditev možnosti za nadaljevanje sezone

Celjski rokometniki so v 7. kolu lige prvakov gostili tradicionalne tekmece iz hrvaškega glavnega mesta in se na koncu veselili zmage.

Začetek tekm je minil v znamenju redkih golov, saj je bil izid po 20 minutah le 4:4. Do konca prvega polčasa sta se napada na obeh straneh razigrala, pri tem pa so bili bolj uspešni gostitelji, ki so pred lepo napolnjenim Zlatorogom na glavni odmor šli z dvema goloma prednosti.

V prvi polovici drugega polčasa so Celjani trikrat vodili za tri gole, v zadnji četrtini tekme pa se je to zgodilo enkrat. Vseeno so bili domači vseskozi v rahli prednosti. V 58. minuti so gostje prišli na 23:22. 18 sekund pred koncem je David Razgor postavil končni izid.

Celje Pivovarna Laško : PPD Zagreb 24:22 (10:8)

Celje Pivovarna Laško: Vujovič, Ferlin 12 obramb; Cvetko, Rakita , Razgor 3, Marguč 1, Šarac 6, Grošelj 4, Poteko 1, Žabič, Silva 2, Kodrin, Horžen 1, Grebenc , Leban 1, Novak 5/2; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve:  10 min, 7-metrovke: 2/4

PPD Zagreb: Ristanović 2 obrambi, Ašanin 7 obramb, Šipić 3, Vistorop 2, Mandić 1, Hrastnik 1, Stojnič, Horvat 4, Koteski, Ravnić, Gadža, Hrstić 4, Bićanić 6/6, Bećiri, Vlah, Vekić; trener: Veselin Vujovic

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 6/7

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Rad bi čestital fantom za izredno moško in trdno ter prepričljivo igro, ki so jo pokazali. Rad bi čestital tudi nasprotnikom, ki so ves čas skrbeli, da smo igrali izenačeno, vodstvo smo si praktično izmenjevali skozi vso tekmo in tako bi lahko na koncu bili poraženi tudi mi. Na srečo se je izšlo z zmago, vendar to je sedaj treba postaviti na stran ter se osredotočit na naslednjo tekmo, ki je čez štiri dni.«

Veselin Vujović, trener Zagreba: »Čestitke Celju in trenerju Ocvirku za zasluženo zmago. To je bila trda tekma, na kateri je prevagal Ferlin in Celje je tako praktično vs čas kontroliralo tekmo. Manjkalo nam je nekaj sreče, znanja, da bi bilo drugače. Čez štiri dni je nova tekma, ne bo lahka, a mi bomo na njej iskali zmago.«

Lestvica  skupine A

rokomet_liga_prvakov__lestvica_2019_november_10

V četrtek, 14. novembra, bo ob 18. uri nova tekma lige prvakov, in sicer v Zagrebu.

*foto: Gregor Katič