Rokometni derbi v Zlatorogu pripadel Velenjčanom

Po štirinajstih mesecih premora je bil v Zlatorogu ponovno na sporedu večni že 121. rokometni derbi med Celjem in Velenjem. Velenjčani so se veselili prestižne zmage s 25:23 in Celjanom prizadejali prvi letošnji ligaški poraz.

Celjani kljub prvemu oddanemu paru točk ostajajo na vrhu domačega prvenstva.

Prva in druga ekipa domačega prvenstva sta v celjskem Zlatorogu odigrali zaostalo tekmo 10. kroga Lige NLB, ki bi prvotno marala biti odigrana novembra lani. Rokometaši Celja Pivovarne Laško so po izjemno napeti in borbeni tekmi prvič v tej sezoni morali priznati premoč v domači ligi. To je bil 121. derbi celjske in velenjske ekipe. Ekipo trenerja Tomaža Ocvirka še vedno pestijo številne poškodbe. Na prvi tekmi osmine finala EHF Lige prvakov so pivovarji izgubili Josipa Šarca, še vedno ni Filipa Ivića ter Jana Grebenca, tik pred tekmo pa so ostali še brez Matica Grošlja.Poleg tega se je s težavami ubadal tudi Patrik Leban.

V Zlatorogu smo spremljali izenačen začetek. Obe ekipi sta v tekmo vstopili visoko motivirani, kot se za derbi spodobi. Za prvi zadetek domačih je poskrbel Patrik Leban v 3. minuti srečanja. V vratih Celja se je že v začetnih minutah izkazal vratar Miljan Vujović. Po dveh obrambah celjskega čuvaja mreže in borbeni igri v obrambi, so Celjani po zadetku Tilna Kodrina v 13. minuti srečanja prvič povedli s +3 (5:2). Po priigrani prednosti se je v igro domačih prikradlo nekaj napak in gostje so izkoristili priložnost. Začele so se minute Velenjčanov, ki so zaigrali bolje, ustvarili prednost in jo držali vse do konca prvega polčasa. Za rezultat polčasa (8:11) je v 28. minuti poskrbel Domen Novak, še z eno obrambo (skupaj sedmo v prvem delu tekme) pa se je izkazal Vujović.

V drugi del srečanja so bolje vstopili domači rokometaši. Po delnem izidu 3:0 so se varovanci Tomaža Ocvirka po zadetku Arsenije Dragaševića v 36. minuti srečanja približali Velenjčanom na zadetek zaostanka (12:13), tri minute kasneje je Leban izenačil na 14:14. V zadnjem delu srečanja smo v Zlatorogu spremljali izjemno izenačen obračun. V celjski ekipi je bil v drugem delu strelsko najbolje razpoložen Žiga Mlakar, ki je s svojimi zadetki ohranjal stik Celjanov z gostujočo ekipo. Ta je bila ves čas v rahli prednosti, ki jo je uspela držati vse do 55. minute srečanja. Pet minut pred koncem je kapetan pivovarjev, David Razgor, zadel za izenačenje 22:22. Ob koncu je več zbranosti v napadu uspeh prineslo velenjskim rokometašem, ki so se veselili zmage s 25:23.

Na strani pivovarjev je strelsko izstopal Mlakar, ki je mrežo nasprotne ekipe zatresel sedemkrat. Vratar Vujović je zbral dvanajst obramb.

Varovance Tomaža Ocvirka po domači tekmi v nedeljo, 14. aprila, čaka gostovanje v Kopru. Zmaga na prihajajoči bi Celjanom prinesla pomembni dve točki in utrditev na vrhu lestvice. Srečanje s Koprčani si bo mogoče ogledati na programu RTV SLO 2 od 17.30 naprej. (M.P.)

RK Celje Pivovarna Laško :  RK Gorenje Velenje       23:25 (8:11)

Dvorana Zlatorog, brez gledalcev, sodnika: Palacković M., Backovič O.

RK Celje Pivovarna LaškoVujovič 11/1 obramb; Cvetko, Mazej, Dragašević 2, Razgor 1, Marguč 2, Poteko 1, Čepić, Kodrin 2, Horžen, Kljun 1, Mlakar 7, Leban 3, Novak 1, Načinović 3; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 10 min

7-metrovke: /

RK Gorenje Velenje: Panjtar 8 obramb, Taletović ; Haseljić 4, Tajnik 2, Pajt 3/3, Starc, Miklavčič 2, Drobež 1, Komar, Verdinek 3, Grmšek, Slatinek Jovičić 1, Predovič, Kavčič M. 4, Kavčič A. 5, Ravnikar; trener: Zoran Jovičić