Še en trpek poraz mesninark

Celjske rokometašice so po porazu in izpadu iz pokalnega tekmovanja med tednom želele popraviti vtis na tekmi državnega prvenstva v Zasavju.

Prvi polčas so za odtenek bolje začele Celjanke, ki so imele rahlo pobudo, po izenačenju na 5 pa so od 12. minute s 4 zaporednimi goli prevladovale Zagorjanke. Sledila je celjska serija 0:4 in minimalno vodstvo, na polčas pa sta ekipi odšli poravnani.

V drugem polčasu je bolje kazalo domačim, ki so v 41. minuti vodile 16:13, a so Celjanke v petih minutah izenačile na 17. Sledila je domača serija treh golov in domača pobuda, Celjanke pa so v 56. minuti uspele izenačiti na 23. Tekmo valov so nadaljevale gostiteljice, ki so z delnih 3:0 odločile tekmo.

ZAGORJE : Z’DEŽELE 26:24 (9:9)
Hrnčič 12, Pišek 5, …

Aleš Filipčič, trener Zagorja: “Z veliko mero borbenosti in volje so dekleta pokazala pravi obraz. Posebna pohvala vratarki Peričevi in Ahlinovi, ki se je po poškodbi vrnila in pomagala ekipi do pomembne zmage. Zahvala tudi glasnim navijačem.”

KRIM MERCATOR : KOPER 39:20
LJUBLJANA : MLINOTEST 24:24
ZELENE DOLINE ŽALEC : KRKA 23:19
PTUJ : VELENJE 33:26