Skoraj prazen Zlatorog videl reprezentančni remi

Dvorana Zlatorog je dan po tekmi lige prvakov gostila tekmo ženske reprezentance, ki se je v okviru kvalifikacij za evropsko prvenstvo pomerila s Čehinjami, a je največja celjska dvorana zaradi skromnega obiska zevala preznino.

To je bila druga tekma kvalifikacij, v prvi so v sredo Slovenke na Danskem izgubile.

Po izenačenem začetku so domače rokometašice v 15. minuti povedle z 9:4, a so gostje, tudi ob dveh igralkah več, že v 20. minuti prišle na 12:11. Slovenska vrsta je uspela še pred koncem polčasa pobegniti na +3, a so dekleta iz gostujoče zasedbe tik pred koncem polčasa znižala na 15:14.

V drugem delu so imele najprej pobudo Slovenke, ki so znova prišle do prednosti +3, a je sledil preobrat in pet minut do konca so vodile gostje s 23:25. Domači vrsti je uspelo priti do izenačenja na 25, in potem trikrat povesti. Pri 28:28 so imele varovanke Uroša Bregarja napad za zmago, a so se morale na koncu zadovoljiti s točko.

SLOVENIJA : ČEŠKA 28:28 (15:14)

1 Danska 2 2 0 0 57:36 (+21) 4
2 Češka 2 1 1 0 58:51 (+7) 3
3 SLOVENIJA 2 0 1 1 50:56 (-6) 1
4 Islandija 2 0 0 2 37:59 (-22) 0

Evropsko prvenstvo bo na sporedu konec prihodnjega leta, v Francijo pa se uvrstita najboljši rezprezentanci vsake izmed sedmih skupin in ena najboljša tretjeuvrščena.