Slovenci v Celju slavili tudi proti Izraelu

Po zmagi na prvi tekmi nad Norveško, je Slovenija premagala še Izrael. V drugi tekmi v skupini B so Slovenci slavili z 28:24.

Najboljši strelec tekme je bil Gregor Ocvirk. Izraelu je zabil kar 11 golov.

Zadnja tekma dneva v skupini B, med domačo reprezentanco Slovenije in Izraelci, je v dvorano Golovec znova pripeljala veliko število navijačev. Bolje so začeli Izraelci, ki so vodili s 6:3, vendar je domača ekipa hitro ujela priključek in izenačila (6:6). Nadaljevanje polčasa je bilo precej izenačeno, na obeh straneh se je izkazala obramba. Deset minut pred koncem prvega polčasa je Slovenija po uspešno zadeti sedemmetrovki Grege Ocvirka prišla do najvišje prednosti na tekmi (11:8). Sledile so dobre minute izraelske reprezentance, ki je uspela izenačiti na 11:11. Zadnjih pet minut prvega polčasa je pripadlo Sloveniji, ki je na odmor odšla s prednostjo dveh golov (15:13).

Tudi začetek drugega polčasa je bil precej izenačen, saj so Izraelci gostitelje prvenstva ustavljali z agresivno obrambo. Dobrih petnajst minut pred koncem tekme je bil rezultat poravnan na 20:20, kmalu zatem pa so domači reprezentanti pokazali boljšo igro in pet minut pred koncem prišli do najvišje prednosti (27:23). Slovenska ekipa je dobro odigrala tudi sam zaključek tekme in na koncu slavila z 28:24. Igralec tekme je postal Adir Cohen (IZR).

Že pred tekmo Slovencev sta se pomerili drugi dve reprezentanci v skupini B. Tekma Norveška – Srbija je bila zanimiva od vsega začetka, saj so na obeh straneh navduševali z odličnimi potezami. Bolje so začeli Srbi, ki so pet minut pred koncem polčasa prišli do najvišje prednosti na tekmi (10:16). Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 12:18.

V prvih minutah drugega polčasa je srbska izbrana vrsta še nekoliko povečala svoje vodstvo (14:23). Srbi so nato uspešno ustavili nalet Norvežanov, ko so se ti deset minut pred koncem tekme približali na pet golov razlike (23:28). Semafor ob koncu tekme je kazal na 27:30 in Srbi so se zasluženo veselili zmage.

Danes je na tekmovanju prost dan, v nedeljo pa sledi tekma za prvo mesto v skupini B med Slovenijo in Srbijo.

SLOVENIJA : IZRAEL 28:24 (15:13)

Slovenija: Ferjan, Žabić 1, Kunst, Horzen 2, Kavčič, Rozman, Ocvirk 11, Kotar 2, Pipp 1, Ozmec, Makuc 2, Mazej 1, Kosi 6, Dobovičnik 1, Novak 1, Dobaj.

Izrael: Natsia 3, Sarfati 1, Surkis, Ben Ziman, Oberman Etzion 2, Meloul 2, Gurman 1, Cohen O. 1, Cohen R., Bodenheimer 2, Segal 2, Cohen A. 8, Shamir 1, Izhak, Palach, Sless 1.