Slovenija klonila v Zlatorogu

Slovenske rokometašice so se v celjski dvorani Zlatorog pomerile s Švedsko, a so morale priznati premoč Skandinavkam, ki so slavile z visoko razliko 33:22.

Slovenija – Švedska 22:33 (13:14)
Gros 5, Stanko 4; Hagman 9, Roberts 8

Slovenke so potrebovale 6 minut za dosego prvega zadetka, a so nato dobro držale korak s Švedinjami in na odmor odšle zgolj z minimalnim zaostankom (14:13). V drugem polčasu so bile Skandinavke pretrd oreh za našo izbrano vrsto, ko so hitro povedle, nato pa le še stopnjevale prednost, ki se je na koncu ustavila pri 11-ih zadetkih. Najbolj učinkovita pri Slovenkah je bil kapetanka Ana Gros, ki je postala najboljša strelka slovenske reprezentance v zgodovini evropskih prvenstev.

Valentina Klemenčič, slovenska rokometašica, je po tekmi dejala: ”Pričakovale smo zmago, toda naša obramba je delovala preslabo. V fazi obrambe je bilo preveč odprtih prostorov, kar moramo za naslednjo tekmo popraviti.

V torek, 8. novembra ob 18. uri se bodo Slovenke v Zlatorogu za preboj v drugo fazo tekmovanja udarile s Srbijo.