Slovenija na evropsko prvenstvo z golom Vojničana

Trenutek tik pred odločilnim Verbičevem strelom za 2:1; vir foto: zajem zaslona Šport TV

Nogometna reprezentanca Slovenije se je sinoči z zmago nad Kazahstanom uvrstila na evropsko prvenstvo, kar ji je nazadnje uspelo pred 24 leti.

Odločilni zadetek je v 86. minuti z mojstrskim diagonalnim strelom prispeval Vojničan Benjamin Verbič. 29-letni nogometaš je trenutno član grškega Panathinaikosa, v 54. reprezentančnem nastopu pa je vpisal svoj šesti gol.

Tudi prvi gol je zabil fant s Celjskega, saj je v 41. minuti uspešno izvedel 11-metrovko Radečan Benjamin Šeško.

SLOVENIJA : KAZAHSTAN 2:1 (1:0)
Strelca: Šeško (41.’/11 m), Verbič (86.’); Orazov (48′).

Slovenija: Oblak, Karničnik, Blažič, Bijol, Janža (87.’ Drkušić), Stojanović (92.’ Gorenc Stankovič), Gnezda Čerin, Elšnik, Mlakar (72.’ Verbič), Šporar (87.’ Kurtić), Šeško. Selektor: Matjaž Kek.
Kazahstan: Šackij, Malij, Bistrov, Maročkin, Alip, Vorogovskij, Česnokov (81.’ Sviridov), Bejsebekov (81.’ Tapalov), Kuat (64.’ Kenessov), Orazov, Samorodov (92.’ Aimbetov). Selektor: Magomed Adijev.
Rumeni kartoni: Verbič; Vorogovskij, Kuat, Malij, Alip.

Slovenski nogometaši bodo tekmece za skupinski del evropskega prvenstva 2024 dobili na žrebu, ki bo 2. decembra v Hamburgu.

Danes bo ob 16. uri sprejem na Kongresnem trgu v Ljubljani.