Slovenski odbojkarji preko svetovnih prvakov v polfinale EP

euroSlovenska odbojkarska reprezentanca je danes z zmago nad aktualnimi svetovnimi prvaki dosegla največji uspeh v svoji zgodovini. Z zmago 3:2 v nizih, so se uvrstili v polfinale evropskega prvenstva, kjer se bodo z reprezentanco Rusije ali Italije borili za nastop v finalu.

Rezultat četrtfinalne tekme:

SLOVENIJA – POLJSKA 3:2

Slovenci so v tekmo vstopili odločno, borbeno in prepričljivo ter takoj povedli. Niso popuščali in vodstvo zadrževali skozi celotni prvi niz, ki so ga tudi dobili s 25:17. Visok tempo gostov ni zmedel naših reprezentantov tudi v drugem nizu, ki so ga slovenski junaki dobili z rezultatom 25:19. Tretji niz je prinesel prevlado Poljakov, ki so strnili svoje vrste in po prvem dobljenem nizu, z dvigom samozavesti zmagali še drugi niz. Izid je bil tako poravnan na 2:2 v nizih. V odločilnem petem nizu so naši reprezentantje po živčnem in izenačenem dvoboju srečanje pripeljali do konca sebi v korist. Peti niz so dobili z rezultatom 16:14 in tako dosegli zgodovinski uspeh z uvrstitvijo v polfinale evropskega prvenstva.

Senzacionalen uspeh naših odbojkarjev. (Vir: eurovolley2015.net)