Celjski rokometaši v četrtfinale Pokala EHF, košarkarji Zlatoroga za las brez finala pokalnega tekmovanja, Partizan previsoka ovira za Celjanke

Minuli konec tena je prinesel kar nekaj zanimivih in razburljivih tekem športnih kolektivov s celjskega območja. Rokometaši Celja Pivovarne Laško so odigrali povratno tekmo osmine finala Pokala EHF proti danskemu Arhusu, Košarkarji Zlatoroga pa so na zaključnem turnirju Pokala Spar v Brežicah prišli do polfinala, kjer so tesno izgubili proti aktualnim državnim prvakom. Članice ŽKK Athlete Celje so se na domačem parketu pomerile s košarkaricami beograjskega Partizana. Vodilna ekipa regionalne lige je upravičila vlogo favorita.

Evropska sezona Celjanov se nadaljuje
Člani RK Celje Pivovarna Laško so na domačem parketu branili zadetek prednosti s prve tekme na Danskem (prejšnjo soboto je bil rezultat 23:22 v korist Celjanov). Tekmo so nekoliko boljše začeli rokometaši Arhusa in povedli s 3:0. Pivovarji so hitro vzpostavili ravnotežje in goste ujeli ter prehiteli. Prvi polčas se je končal z rezultatom 12:11 v korist Celjanov. V drugem polčasu so varovanci Vladana Matića počasi višali prednost. Po zadetku Poklarja v 52. minuti so ušli na 6 zadetkov prednosti. Danci so z agresivno obrambo po celem igrišču znižali razliko in povzročili kar nekaj težav domačim. Kljub temu zmaga Celjanov ni bila resneje ogrožena. Tekma se je končala z rezultatom 26:24, kar je pomenilo, da so se s skupnim izidom 49:46 v četrtfinale Pokala EHF uvrstili celjski rokometaši.

Strelsko najučinkovitejši Celjan je bil Luka Žvižej, ki je dosegel 7 zadetkov, med katerimi je bil tudi njegov 500. v dresu Celja. Med vratnicama je blestel izkušeni Dejan Perić, ki je zbral kar 22 obramb.

Celje Pivovarna Laško : Arhus Handbol 26:24 (12:11)

RK CPL: Lesjak, Perič 22/1 obramb, Skok; Mlakar 1, Marguč 3, Žuran, Razgor 3, Toskič 3, Ranevski, Poklar 3, Poteko 2, Metličič, Zelenovič 1, Žabič 1, Mačkovšek 2, Žvižej 7/4; trener: Vladan Matič

Izključitve:  14 min
7-metrovke: 4/5

Poročanje rk-celje.si: Danci so bili trd zalogaj

Laščani za las brez finala
V Brežicah je potekal zaključni turnir osmih najboljših ekip v košarkarskem Pokalu Spar. V četrtfinalu so se člani KK Zlatorog Laško pomerili s šoštanjsko Elektro. Predvsem po zaslugi izjemnega Luke Lapornika, ki je dosegel kar 25 točk, so se varovanci Ivana Sunare veselili zmage z rezultatom 61:51 in uvrstitve v polfinale, kjer jih je čakala novomeška Krka.

Zlatorog in Krka sta se v polfinalni tekmi ves čas izmenjavala v vodstvu. Aktualnim državnim prvakom je ker nekaj preglavic povzročala conska obramba Laščanov. V zadnje sekunde tekme so Laščani krenili z minimalno prednostjo. Krkin Bojan Krivec je z linije prostih metov izid poravnal na 56:56. Laščanom je ostalo še nekaj sekund za zadnji napad, a je Danijel Vujasinovič zgrešil met za zmago.

Na začetku podaljška se je poškodoval Alen Omić, ki je bil s 16 točkami najboljši strelec Zlatoroga. Tudi v dodatku je bilo napeto vse do zadnjih sekund. Rašid Mahalbašić je z uspešnima prostima metoma 32 sekund pred koncem Zlatorog popeljal v vodstvo (66:67). Na drugi strani je Abdul Hamid zgrešil trojko, a se je žoga odbila v roke Smiljana Pavića, ki je zadel za 68:67. Afik Haim Nissim je s prostima metoma postavil končni izid 70:67, Zoran Dragić pa je po mnenju sodnikov pravilno zaustavil Vujasinoviča v zadnjem napadu Laščanov za izenačenje.

V finalu sta se pomerila Krka in Olimpija. Košarkarji iz Ljubljane so zmagali z rezultatom 68:63 in se veselili že 18. pokalnega naslova v samostojni Sloveniji.

Četrtfinale:
Elektra Šoštanj : Zlatorog Laško 51:61 (14:16, 8:16, 17:16,12:13)

Zlatorog: Škifić 8, Brodnik 2, L. Lapornik 25, Nikolič Smrdelj 1, Vujasinovič 7, Omić 1, Atanackovič 7, Mali 8, Mahalbašić 2

Statistika

Polfinale:
Krka : Zlatorog 70:67 (10:17, 23:15, 13:10, 10:14, 14:11) *podaljšek

Zlatorog: Škifič 8, Brodnik 7, L. Lapornik 5, Nikolič Smrdelj 3, Vujasinovič 3, Omić 16, Atanackovič 4, Mali 10, Mahalbašić 11

Statistika

Partizanovke premočne za Celjanke
Tekma regionalne lige za košarkarice med ŽKK athlete Celje in ŽKK Partizan Galenika je bila rezultatsko izenačena le v prvi četrtini, ki so jo za točko dobile gostje (22:23). V nadaljevanju Celjanke niso uspele slediti ritmu razpoloženih gostij. Do polčasa je zalika narasla na 19 točk (36:55). Tudi v drugem delu so Beograjčanke vztrajno višale vodstvo in se veselile visoke zmage z rezultatom 58:93.

Košarkarice Partizana so v Celju upravičile vlogo favoritinj (foto: B.R.)

Athlete Celje : Partizan Galenika 58:93 (22:23, 14:32, 13:19, 9:19)

Celje: Abramovič 2, Orozović 4, Oblak 17, Klavžar 2, Gabrovšek 11, Macura 7, Jagodič 8, Trebec 10.

Poročanje portala Košarka.si: Partizan silovito v Celju