Težko delo rokometašev na Gorenjskem

Začetek tekme v škofjeloškem Podnu ni nakazoval težjega dela za Celjane, saj so ti v 13. minuti vodili s 3:9. Gorenjci so uspeli razliko v prvem polčasu večkrat zmanjšati na tri, kar je bil tudi njihov zaostanek ob glavnem odmoru.

V prvi polovici drugega polčasa je razlika v prid gostom nihala med dvema in tremi goli, v 50. minuti pa so domači izenačili na 26. Končnica se je vseeno izšla po željah pivovarjev.

Urbanscape Loka : Celje Pivovarna Laško 28:30 (14:17)

Urbanscape Loka: Juričan, Dobaj; Vrbinc M. 4, Šibanc 5/2, Gartner 2, Dolenc, Jamnik 4/2, Jesenko M., Bradeško, Mali, Pipp M. 1, Bergant 4, Jesenko A. 3, Bogdanič-Jenko 1, Plestenjak, Marinovič 4; trener: Robert Beguš

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 4/4

Celje Pivovarna Laško: Pantjar, Ferlin; Vujović 2, Jurečič 6, Malus 1, Kljun, Košec, Razgor 2/1, Cokan, Šarac, Nenadić 6, Accambray 3/1, Kodrin 7, Horžen 3, Anić, Bećiri; trener: Tomaž Ocvirk

Izključitve: 10 min, rdeči karton: Nenadić 58. min (3 x 2min), 7-metrovke: 2/3

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Zadovoljen sem z osvojenima točkama, z igro pač ne. V prvih dvajsetih minutah tekme je bil pristop pravi, delovali smo dobro, igrali smo tako, kot smo se dogovorili, to je dobro v obrambi in zanesljivo v napadu. Nato nam je padla zbranost in v zaključkih akcij smo postali nenatančni, ekipa Loke, ki je zelo neugodna, igra hitro, pa je to izkoristila. V drugem polčasu smo bili v obrambi preveč luknjičasti, v napadu pa preveč statični. Loka se je približala, zadovoljen pa sem znova s samo končnico, kjer smo odigrali tako, kot bi morali že prej.«