Trebanjci Celjanom prizadejali prvi poraz in najavili kandidaturo za naslov prvaka

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v derbiju 23. kroga državnega prvenstva v Trebnjem prvič v sezoni izgubili in tako Trebanjcem dopustili enakovreden boj za naslov državnega prvaka. Naslednji krog državnega prvenstva bo na sporedu naslednjo soboto, ko bo na sporedu nov derbi, tokrat celjsko-velenjski.

Težko pričakovan derbi so bolje začeli domači rokometaši, ki so z dvema zadetkoma Potočnika povedli z 2:0. Celjani so jih nato hitro ujeli, a so domači znova pobegnili na +2, predvsem z učinkovito igro na krožnega napadalca. Na drugi strani so imeli pivovarji kar nekaj težav v napadu, a so kljub temu uspeli držati korak z domačini. Trda igra na obeh straneh in kar nekaj izključitev je nekoliko umirilo ritem tekme. Domači so tako večji del prvega polčasa ohranjali prednost zadetka ali dveh. Celjani so sicer imeli dve priložnosti za izenačenje, a je bil obakrat na pravem mestu Čudič, ki je v prvem polčasu zbral 5 obramb. Podobno uspešen je bil na drugi strani tudi Bojić, ki je zbral štiri obrambe. Celjska vztrajnost je obrodila sadove, saj so v 26. minuti z igralcem manj prišli do izenačenja na 12, rezultat pa je bil poravnan še na 13 in 14. Domači so kljub temu na odmor odšli z zadetkom prednosti.

Drugi del so bolje začeli gostje, ki so po treh obrambah Bojića prešli v vodstvo, a jim več od zadetka prednosti ni uspelo pridelati. Po dveh napakah v napadu, so znova povedli domači, kar je napovedovalo izenačeno tekmo do konca. Celjani so imeli v vratih nekoliko bolj razpoloženega vratarja, na drugi strani pa sta Čudič in Ristanović branila nekoliko manj, a bila na pravem mestu v ključnih trenutkih, s čimer sta preprečila, da bi Celjani naredili večjo razliko. Moštvi sta še naprej bili povsem izenačeni, moralo Celjanov pa je nekoliko Trebanjci hitro dosegali zadetke in malce načenjali moralo gostov. Slednje je prišlo do izraza predvsem v zadnjih minutah srečanja, ko so po obrambi Čudiča v vodstvo prešli domačini, za tem pa po napaki Celjanov vodstvo še podvojili. Celjani so uspeli znižati, nakar je v zadnji minuti sledila izključitev Mlakarja in gostitelji so, tudi z nekoliko celjske smole pri ubranjenih žogah, ponovno povedla za dva. Celjani so do konca tekme zadeli le še za minimalni poraz. Prvenstvo je s prvim porazom Celjanov znova povsem odprto, Trebanjci sicer zaostajajo za šest točk, a imajo odigrani dve tekmi manj. Celjani, ki bi z zmago že postali prvaki, pa bodo svojo novo priložnost iskali na novem derbiju naslednjo soboto v Zlatorogu, ko v goste prihajajo Velenjčani.

RK Trimo Trebnje :  RK Celje Pivovarna Laško 30:29  (15:14)

Dvorana OŠ Trebnje, 350 gledalcev, sodnika: Žibret, Teršek

RK Trimo Trebnje: Ristanović 2 obrambi, Čudič 6 obramb, Slatinek Jovičič 3, Višček, Horvat 2, Didovič, Radojković 4, Kotar 1, Lazarevski 6, Potočnik 3, Udovič, Miklavec, Glavaš 6/5, Florjančič, Ćorsović 5; trener: Uroš Zorman

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 5/7

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 11/2 obramb, Gaberšek; Strmljan 1, Terzić 3, Mazej 1, Dragašević, Razgor 4/4, Cokan 4/2, Poteko 2, Ivanković 3, Čepić 2, Kodrin 1, Žabić, Mlakar 2, Vlah 5, Suholežnik 1; trener Alem Toskić

Izključitve: 10 min

Rdeči karton: Mlakar 58” (3×2.min), 7-metrovke: 6/7