Triglavanke grozile le četrtino

Celjske košarkarice so v peklenskem ritmu tekem tudi danes stopile na parket. V slovenskem obračunu jadranske lige so v svoji dvorani gostile kranjski Triglav.

Domače so začele izredno prepričljivo in povedle s 7:0. V 7. minuti so Celjanke povedle za 10 točk, na koncu prve četrtine pa je celjska prednost znašala okroglih 20.

V drugi četrtini je zbranost cinkarnark padla, saj več kot pet minut niso dosegle točke. Gostje so to izkoristile in ob polčasu zaostanek prepolovile.

Na začetku tretje četrtine je nekdanja celjska kapetanka, Rebeka Abramović, dvakrat znižala na 8, a bližje gostujoča zasedba ni zmogla. Po pol ure igre je razlika v korist domačih narasla na 16, do konca tekme pa na 23. V zadnjih minutah je trener Damir Grgić zaigral s štirimi 17-letnicami. Med njimi je bila tudi Ana Kop, ki je s trojko dosegla svoje prve točke v regionalnem tekmovanju.

Cinkarna Celje : Triglav 69:46 (28:8, 6:16, 20:14, 15:8)