Trstenjakova na vrhu v Nemčiji

judo dusseldorf 2016Nemški Düsseldorf je gostil tekmo svetovnega pokala v judu. Na tatamijih se je merilo 545 judoistov in judoistk iz 86 držav. Med slovensko odpravo je z nastopom najbolje opravila Tina Trstenjak.

V kategoriji do 63 kilogramov je po vrsti opravila z nasprotnicami iz Mongolije, Avstrije, Kube in Južne Koreje. V finalu se je pomerila z britansko borko in tekmo končala z iponom.

Blizu vrha je bil v kategoriji do 73 kilogramov Roki Drakšič, ki je med uvodnimi petimi boji izgubil enega. V boju za bron je klonil proti borcu iz Gruzije in na koncu zasedel peto mesto.

Zadnji dan tekmovanja je Ana Velenšek v kategoriji do 78 kilogramov osvojila tretje mesto.

Ostali člani celjskega Sankakuja so borbe končali v zgodnejših fazah tekmovanja.