Tudi na Poljskem rumeno-modri brez pravih možnosti

rkcplRokometaši Celja Pivovarne Laško so v Kielcah odigrali tekmo 4. kroga Velux EHF Lige prvakov, kjer so se pomerili z aktualnim evropskim prvakom, KS Vive Tauron Kielce, ki velja za glavnega favorita skupine B. Tudi po sinočnji tekmi ta ekipa ostaja na vrhu s popolnim izkupičkom.

Gostje so dobro začeli in povedli s 3:5 in imeli napad za še višje vodstvo. Pri 6:7 je bil v 13. minuti že drugič izključen Vid Poteko, na drugi strani pa je odlično branil Filip Ivić, ki na koncu zbral skoraj dvakrat več obramb kot oba celjska vratarja skupaj. Tako je pripomogel, da so gostitelji šele v 20. minuti prvič povedli, najnižja možna razlika pa je bila tudi ob polčasu.

Poljaki so se prvič odlepili za tri gole v 42. minuti, potem pa se je tekma prelomila in gostitelji so jeli povečevati razliko in utrjevati zmago.

KS Vive Tauron Kielce : RK Celje Pivovarna Laško  31:23 (16:15)

KS Vive Tauron Kielce:  Szmal, Ivić 19/1 obramb; Reichmann 3/2, Kus, Aguinagalde 4, Bielecki 5/2, Jachlewski 2, Štrlek 4, Lijewski 3, Jurkiewicz 2, Zorman, Bombač 3/1, Djukić 5, trener: Talant Dujshebaev

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 5/7

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 7/2 obramb, Gajić 4 obrambe; Malus 3, Babarskas 2, Janc 7/1, Razgor 1, Suholežnik, Marguč, Grošelj, Poteko, Zarabec 1, Kodrin 1, Mačkovšek 2, Mlakar 5, Žvižej 1, Bećiri; trener: Branko Tamše

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 1/2

V torek, 18. 10., bo ob 18.00 v Golovcu pokalna tekma s Slovenj Gradcem. Nato sledi pot na Švedsko h Kristianstadu (liga prvakov, 22. oktober, 19.00) in za zaključek meseca še gostovanje pri Metalurgu (SEHA, 27. oktober, 17.45).