V Celju odjeknila mariborska petarda

celje-maribor

V Celju je bil na sporedu 93. štajerski derbi med domačini in Mariborčani. Tekmo so prepričljivo s 5:0 dobili slednji in to kljub temu, da so igrali brez svojih najboljših strelcev, poškodovanega Jana Mlakarja in kaznovanega Dina Hotića.

V Celju se je zbralo 2.500 gledalcev.

Nogometaši Celja so po dveh zaporednih prvenstvenih zmagah optimistično zrli proti tekmi z vodilnim moštvom prve lige, a so bili vsi upi na nadaljevanje zmagovitega niza razblinjeni že v prvih 30. minutah tekme.

Mariboračani so že takoj v uvodu spodrezali krila domačinom, ko je že v sedmi minuti z glavo zadel zimzeleni Marcos Tavares. Slednji je bil vpleten tudi v drugi zadetek Maribora, ko je v 15. minuti njegov strel ubranil domači vratar Matjaž Rozman, odbitek pa je v mrežo pospravil Luka Zahović. Slednji bi lahko že tri minute kasneje vodstvo povišal na tri gole. Sodnik je namreč, zaradi prekrška v celjskem kazenskem prostoru, dosodil enajstmetrovko vendar je Zahovićevo izvedbo Rozman ubranil. Kljub temu so gostje še naprej pritiskali na gol in v 26. minuti povišali na 3:0. Z glavo je zadel Gregor Bajde in postavil izid polčasa.

Tudi v uvodu drugega polčasa se je nadaljevala invazija Mariborčanov na celjski gol. Že v peti minuti nadaljevanja je namreč po strelu Blaža Vrhovca iz kota nov gol z glavo dosegel Saša Ivković. V 59. minuti pa je po napaki celjskega branilca Stojinovića, ki je nespretno izbijal podajo Klinarja, Tavares s svojim drugim golom na tekmi poskrbel, da je v Celju odjeknila “petarda”.

Celje bo naslednjo nedeljo gostovalo v Domžalah.

NK CELJE – NK MARIBOR (0:3) 0:5

Celje, Stadion Z’dežele, 2.500 gledalcev

Glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj) Pomočnika: Rafael Ajdovec (Kranj), Davor Brezar (Kranj) Dodatna pomočnika:Nejc Kajtazović (Kranj), David Šmajc (Kranj) Četrti sodnik: Jure Praprotnik (Ljubljana) Delegat: Leopold Roglič (Kisovec)

Goli: 0:1 Marcos Tavares (7. min.), 0:2 Luka Zahović (15. min.), 0:3 Gregor Bajde (26. min.), 0:4 Saša Ivković (50. min.), 0:5 Marcos Tavares (59. min.)

Rdeči kartoni: /

Rumeni kartoni: Žan Benedičič (17.min.), Jan Andrejašič (28. min.), Alexandru Cretu (70.min.)

NK CELJE: Matjaž Rozman, Amadej Brecl (od. 67. min. Tadej Vidmajer), Jure Travner, Elvir Ibišević (od 46. min. Lovro Cvek), Jakob Novak, Dušan Stojinović, Žan Benedičič (od 59. min. Dario Vizinger), Rudi Požeg Vancaš, Mitja Lotrič, Jan Andrejašič, Janez Pišek. Trener: Dušan Kosić

NK MARIBOR: Jasmin Handanović, Denis Klinar, Marko Šuler, Blaž Vrhovec, Aleks Pihler (od 73. min. Amir Dervišević), Alexandru Cretu (od 87. min. Dare Vršič), Marcos Tavares, Luka Zahović (18. min. / x11-m), Gregor Bajde (od. 69. min. Silva Correa Dos Santos), Mitja Viler, Saša Ivković. Trener: Darko Milanić

Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj)