V Parizu do medalje še en judoist

Po sobotnem uspehu Tine Trstenjak je dan kasneje na judoističnem grand slamu v Parizu odlično nastopil še en član celjskega kolektiva, saj je Mihael Žgank v kategoriji do 90 kilogramov osvojil bronasto medaljo.

V uvodnih dvobojih je Žgank opravil s tekmeci iz Belorusije, Južne Koreje in Nemčije, v odločilni borbi za vstop v finale pa je bil od našega borca boljši domačin Clarget.

V tekmi za bron je bil Žgank boljši od Gruzijca Beke Gviniašvilija.

Blizu uspeha še dve dekleti

Le malo je do medalje zmanjkalo Klari Apotekar, ki je v kategoriji do 78 kg ugnala francosko in nizozemsko borko, v polfinalu pa jo je porazila Japonka. V borbi za bron je po podaljški slavila francoska judoistka.

Anka Pogačnik je v kategoriji do 70 kilogramov uvodoma premagala mladinsko evropsko prvakinjo iz Bosne in Hercegovine, nato pa je morala priznati premoč Venezuelki, ki je nato izpadla, tako da je naša judoistka ostala brez repesaža.