V tekmi preobratov Celjanke potrdile 3. mesto po rednem delu lige

Celjske rokometašice so redni del tekmovanja v prvoligaški konkurenci zaključile na tretjem mestu. O tem je odločala sobotna tekma z neposrednimi tekmicami v Litiji, ki so jo Celjanke dobile z najtesnejšim izidom.

V prvem polčasu sta bili ekipi izenačeni. Gostiteljice so si najvišjo razliko, in sicer z dvema goloma, nabrale v 27. minuti, ko je bilo 11:9, a so Celjanke, ki jih vodi trenerka Miša Marinček, do glavnega odmora uspele izenačiti.

Katarina Regner je gostujočo zasedbo v 39. minuti povedla v vodstvo 14:17, a je bil izid že v 41. minuti izenačen. Litijanke so dvakrat povedle, v 49. minuti pa so Celjanke z golom Zane Kadić iz 7-metrovke povedle z 19:21. Sledil je nov preobrat, v 53. minuti je Litija vodila z 22:21. V 56. minuti so znova povedle Celjanke – Lara Bukovec je zadela za 23:24. Preobratov s tem še ni bilo konec. Domačinke so v 57. minuti z dvema goloma povedle s 25:24. Celjankam je v končnici z goloma Bukovec uspelo povesti z 26:28, za še en preobrat oz. izenačenje pa je zmanjkalo časa, domačinke pa so zapravile tudi 7-metrovko.

Litija : Z’Dežele Celje 27:28 (12:12)