V tekmi preobratov srečnejši konec za Celje

V tekmi 5. kola 2. slovenske košarkarske lige so Celjani gostili zadnjeuvrščeno zasedbo iz Ilirske Bistrice.

Proti ekipi s Primorske, ki ima do slovenske obale dlje kot do hrvaške, so Celjani začeli bolje in v 7. minuti vodili z najvišjo razliko prve četrtine – 8 točk. Enako prednost so imeli domači v 11. minuti, potem pa so bolje nadaljevali gostje, ki so izenačili v 13. minuti. Sledilo je obdobje manjše celjske prednosti, v 17. minuti denimo 43:37, kar pa ni bilo dovolj, da bi domači dobili polčas. S serijo 2:12 so na glavni odmor s prednostjo 4 točk odšli namreč gostje.

Ti so v 21. minuti vodili že za 7, Celjani pa so jih ujeli v 29. minuti, ko je Salih Nuhanović izenačil na 68. Kmalu po začetku zadnje četrtine so domači vodili za 7, a je sledil nov preobrat, saj so igralci iz “Bistrca” v 36. minuti povedli 78:81. Do novega vodstva so domači prišli tri minute pred koncem, žilavi gostje pa so tričetrt minute pred koncem povedli s trojko. Zadnjih šest točk je prispeval domači kapetan Tadej Koštomaj in novi trener Vladimir Rizman se lahko še naprej pohvali, da je nepremagan.

Celje : Plama Pur 95:90 (23 : 16, 22 : 33, 28 : 21, 22 : 20)

Grušovnik 23, Hunt 19, Koštomaj 17, Rizman 13, Cuk 12, Nuhanović 11, …

Naslednjo soboto je na vrsti gostovanje v Škofji Loki.