V Zlatorogu ena najbolj norih končnic vseh časov

Po tednu dni so celjski rokometaši v okviru lige prvakov znova igrali tekmo z beloruskimi prvaki, tokratna tekma pa se bo zapisala v anale. Domača ekipa je namreč na koncu nadoknadila velik zaostanek in bila v položaju, ko bi lahko dosegla zmago, na koncu pa je lahko zadovoljna tudi s točko, ki veliko pomeni v borbi za preboj v osmino finala.

V prvem delu se nobena od ekip ni odlepila na več kot dva zadetka razlike, po 30 minutah pa so z golom prednosti vodili pivovarji.

Takoj na začetku drugega polčasa so domači povedli za tri zadetke, gostje pa so jih ujeli v 42. minuti, čez dve minuti pa je bilo na semaforju že 27:29. Potem, ko Celjani po zmedi niso izkoristili kar treh igralcev več v polju so Belorusi šokirali Zlatorog z golom za 29:33. V 57. minuti je bilo na semaforju 30:34 in mnogi so že začeli zapuščati tribune. V dveh minutah in pol so Celjani prišli do izenačenja na 34. Gostje so preko Stojkovića znova povedli, takoj zatem pa je izenačil David Razgor. Ko so gostje hoteli izvajati sredino, je kot puščica priletel Blaž Janc in čez nekaj trenutkov povišal na 36:35. Zdelo se je prelepo, da bi bilo res, a so gostje iz zadnje akcije preko Vukića izvlekli točko.

RK Celje Pivovarna Laško : HC Meshkov Brest 36:36 (18:17)

Dvorana Zlatorog, 3400 gledalcev, sodnika: Erdogan, Özdeniz (oba TUR)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 5 obramb, Gajić; Malus, Babarskas, Janc 9, Razgor 9/6, Suholežnik, Marguč, Poteko 2, Zarabec 5, Kodrin 1, Fižuleto, Mačkovšek 4, Mlakar 1, Žvižej 3, Bećiri 2; trener: Branko Tamše

Izključitve: 10 min, rdeči karton: Babarskas, 7-metrovke: 6/7

Meshkov Brest: Pešić 10 obramb, Mijatović 1 obramba; Rutenka 1, Yashchanka, Babichev 1, Kristopans 5, Yurynok 1, Nikulenkau 1, Stojković 6, Tioumentsev 5, Shumak, Vukić 3, Prodanović, Ostroushko 8, Jamali 4, Shylovich 1; trener: Bebeshko Sergey

Izključitve: 20 min, 7-metrovke: 1/1

Branko Tamše: »Čestitke ekipi Bresta za izjemno borbeno, fair in hitro igro danes tu v Celju. Takoj za tem pa moram čestitati svojim fantom, ki so uprizorili enega največjih preobratov v zgodovini rokometa. Tri in pol minute smo zaostajali za štiri, nato pa imeli malce več kot deset sekund do konca zmago v žepu. Ampak ne žalujemo za tem. Moramo biti zelo veseli, da nam je uspel preobrat, kljub veliki utrujenosti obeh ekip, pa so fantje na igrišču pustili vse. Meškov je igral odlično, na našo hitro igro so odgovorili enako in v obrambi jih nismo znali zaustaviti. Bilo je res veliko golov in zanimiva igra za gledalce, ki se jim moram zahvaliti za izjemno podporo, ko so nam s spodbujanjem v zadnjih minutah pomagali vstati od mrtvih in osvojiti to zelo pomembno točko.«

Sergey Bebeško: “To je bila zelo zanimiva tekma, če ji sploh lahko rečemo tako. Žal pa sta v njej imela glavno vlogo sodnika, ki po mojem mnenju ne bi smela imeti licence za to tekmovanje.”