Vardar oral po Zlatorogu

cplPo treh zaporednih zmagah so celjski rokometaši v okviru lige SEHA gostili makedonske prvake in pred skromno zasedenimi tribunami visoko izgubili. Po začetnih 7:7 po četrt ure igre so se stvari do konca polčasa povsem spremenile in gostje so povedli že s sedmimi zadetki prednosti. Razlika je v drugem delu narasla že na devet a so sredi tega dela igre pivovarji znižali zaostanek na pet. Sledila je nova ofenziva Vardarja, ki je na koncu slavil z dvoštevilčno prednostjo, gostje pa so postali tudi prva ekipa, ki je rumeno-modrim v njihovi dvorani zabila 40 zadetkov.

RK Celje Pivovarna Laško : HC Vardar Skopje  29:40 (13:20)

Dvorana Zlatorog, 1600 gledalcev, sodnika: Andorka, Hucker (oba HUN)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 6 obramb, Gajić 1 obramba; Malus 2, Babarskas 1, Janc 4, Razgor 4, Marguč, Grošelj, Poteko 1, Zarabec, Kodrin 1, Fižuleto, Mačkovšek 1, Mlakar 7, Žvižej 8, Bećiri; trener: Branko Tamše

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 3/4

HC Vardar: Sterbik 15/1 obramb, Angelov; Stoilov, Fereirra 6, Maqueda 1, Dereven 2, Dujshebaev 4, Abutovic 1, Canellas, Cindric 4, Čupic 1, Dibirov 8/1, Shishkarev 4, Borozan 5, Marsenic 4; trener: Gonzalez Guiterez Raul

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 1/1

Branko Tamše: »Iskrene čestitke Vardarju in njihovem trenerju, saj so se odlično pripravili na našo tekmo in niso nič prepustili naključju. Šterbik je imel svoj dan in so povsem zasluženo zmagali. Bilo je kar nekaj stvari, ki me dobesedno bolijo. Veliko število izgubljenih žog, naša nepreciznost pri čistih strelih, najbolj pa sem razočaran nad igro v obrambi, ki je bila na zelo nizkem nivoju. To so glavni razlogi, da je Vardar od 20. minute dalje zadihal lažje. Izkoriščali so kontre, polkontre in vsilili hitri center. Pred nami je veliko dela, časa je malo, trenirati maksimalno in se ob tem dobro spočiti, regenerirati. V 14 dneh smo odigrali pet tekem, kar ni izgovor, opravili dve dolgi gostovanji, kar očitno pušča določene posledice. Tudi prihodnje tekme bomo šli vsakič po zmago.«

10. Nexe 3 0 0 3 67 : 83 0
V soboto, 24. septembra, bo v Celju tekma z Vujovićevim Zagrebom. Začetek ob 18.30.