Velikonočni tek okrog Šmartinskega jezera 2016 (foto, video)

Preko 300 tekačev se je z navdušenjem udeležilo Velikonočnega teka.

Sončno nedeljsko dopoldne je bilo prava ekstaza za vse ljubitelje teka, saj so se lahko udeležili velikonočnega teka okrog Šmartinskega jezera.

Tradicionalni 5. AC GLAVAN Velikonočni tek okrog Šmartinskega jezera je bil rekorden v marsikaterem pogledu. Toplo in sončno vreme in ena najlepših turističnih točk v celjski regiji sta k Brkatemu somu privabila številne obiskovalce, saj je tekaškega dopoldneva ob Šmartinskem jezeru udeležilo rekordno število tekačev, ki jih je bilo preko 300.

Dogajanje je otvoril otroški tek na 500 m, sledil pa je še otroški tek na 1 km. Ob tem so se ogreli tudi bolj izkušeni tekači, ki so se kasneje pomerili na teku Brkatega soma v dolžini 4,4 km. Za konec je sledil še največji izziv – Velikonočni tek, ki je meril 12 km.

Organizatorji so poskrbeli za pestro dogajanje pri Brkatem somu.
Tek odlično vpliva na telo in dušo, poleg tega pa tudi združuje.

Na otroških tekih so bili vsi zmagovalci in so zato v cilju tudi prejeli zaslužene diplome in medalje. Na krajšem teku Brkatega soma (4.4 km) so slavili:

3. mesto BARBARA OVČJAK, 21:26

Na daljšem, Velikonočnem teku okrog Šmartinskega jezera (12 km), pa so bili najhitrejši:

Najhitrejši trije tekači Velikonočnega teka: Denis Guzelj, Klemen Zupan in Bojan Fijavž

3. mesto HELENA BUČAR, 58:59

Celjani so s tem otvorili letošnjo tekaško sezono, ki pa bo še bolj vznemirljiva. Velikonočni tek bo namreč nasledilo še 7 tekaških dogodkov v okviru Fatburn tekaškega pokala.

V kolikor ste tudi sami željni zares dobre rekreacije, spremljajte tudi nadaljnje tekaške dogodke v našem koledarju. Sicer pa si lahko ogledate nekaj utrinkov z nedeljskega teka v obsežni fotogaleriji in video posnetku, pri katerem smo pred objektiv povabili Nina Cokana, organizatorja Velikonočnega tega okrog Šmartinskega jezera.