Verbič za slovensko zmago z Izraelom s celjskim pridihom

benjamin_verbic_reprezentanca_2019Na kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo je članska izbrana vrsta Nogometne zveze Slovenije v ljubljanskih Stožicah ugnala izraelsko s 3:2.

Vojničan Benjamin Verbič je gostujočo mrežo načel v 43. minuti in domačo ekipo popeljal v vodstvo. Izrael je v prvi polovici drugega polčasa prišel do vodstva, v 66. minuti pa je za izenačenje na dve poskrbel nekdanji celjski in šentjurski igralec Roman Bezjak.

Malo pred koncem rednega igralnega časa je na sceno znova stopil Verbič, ki je za prvo celjsko ekipo igral štiri sezone in z drugim golom Sloveniji prinesel tudi tri točke.

Bezjak in Verbič sta bila v Celju soigralca v letih 2011 in 2012.

Dodajmo, da je v 81. minuti na igrišče vstopil Denis Popović, Celjan, ki je za domači klub igral med letoma 2009 in 2012, vmes pa je eno sezono brcal še v Šentjurju.