Veszprem pričakovano boljši od Celjanov, sledi veliko pomembnejša tekma z Zagrebom

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se sinoči v Veszprem Areni pomerili s favoritom za osvojitev rokometne lige prvakov Telekom Veszpremom in visoko izgubili. Sedaj Celjane čakata pomembnejši tekmi v domačem prvenstvu z Ribnico in ligi prvakov z Zagrebom.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so po tednu dni premora v Veszprem Areni nadaljevali EHF Ligo prvakov. Pomerili so se s še enim favoritom tekmovanja, madžarskim velikanom Telekom Veszpremom, ki je igral v polni postavi in pokazal svojo moč ter borbene Celjane odpravil s kar 15 goli razlike.

Celjani so pogumno začeli srečanje in uvodoma izenačili na ena, a so Madžari takoj pokazali v katero smer si želijo zapeljati tekmo in hitro povedli s 4:1, potem ko so kaznovali vsak neučinkovit napad Celjanov. Vratar Ivić je bil na težki preizkušnji, saj so Madžari pred njega pogosto prihajali brez ovir, kadar pa so napadali na postavljeno obrambo Celja pa so imeli tudi madžarski velikani težave. Ko so povedli 6:2 je Ocvirk zahteval minuto odmora, Marguč pa je z zadetki s sedmih metrov držal goste v igri. Ti se kljub zaostanku niso predajali, z menjavami so skušali držati korak z visokim ritmom Veszprema, ki je v igro pošiljal enega zvezdnika za drugim. Malce po polovici prvega dela smo znova videli izjemno akcijo Celja, ko je po podaji Kljuna, iz cepelina zadel Grebenc. Pivovarji so se dobro držali, razlika pa je bila štiri do pet zadetkov vse do 25. minute, ko je neposredni rdeči karton dobil Grošelj, ki je nenamerno zadel Laugeja v glavo. To so domači izkoristili ter prednost povišali na sedem zadetkov razlike, kolikor je ta znašala tudi ob polčasu.

Drugi del so domači začeli silovito, v vrata je stopil Cupara in takoj zaustavil nekaj strelov Celja, soigralci pa so prednost hitro povišali na 10 golov, ko je za 23:13 zadel Gašper Marguč. Celjani so se kljub visokemu zaostanku borili naprej. Po minuti odmora, ki jo je pri zaostanku 11 golov zahteval celjski trener Ocvirk, so Celjani z dvema zadetkoma Šaraca in enim Kljuna, ter dvema obrambama Vujovića poskrbeli za znižanje na 26:18. Ker je bil zmagovalec kljub temu že znan, je Ocvirk priložnost ponudil vsem. Mladi celjski igralci so pokazali borbenost in nekaj lepih akcij a so Madžari kljub vsemu do konca tekme prednost samo še višali in tekmo dobili z rezultatom 39:24. Celjane sedaj čaka veliko pomembnejše gostovanje v Zagrebu, ko bo zagotovo šlo za še enega izmed napetih obračunov teh dveh nasprotnikov. Tekma v Zagrebu bo v sredo, 21. oktobra ob 20.45 uri, a še pred tem v soboto, 17. oktobra, ob 17.30 uri, čaka Celjane derbi Lige NLB, ko bo v Zlatorogu gostovala Ribnica.

Telekom Veszprem : RK Celje Pivovarna Laško    39:24 (18:11)

Veszprem Arena, 3500 gledalcev, sodnika: Badura, Ondogrecula (SVK)

Telekom Veszprem: Cupara 4 obrambe, Corrales 6 obramb; Manaskov 3, Yahia 3, Moraes 4, Nilsson 6, Markussen, Ligetvari, Marguč 4, Lauge Schmidt 4/2, Štrlek 3, Blagotinšek 1, Nenadić 4, Maqueda, Lékai 1, Borozan 5; trener David Davis

Izključitve: 6 min

7-metrovke: 2/2

RK Celje Pivovarna LaškoIvić 1 obramba, Vujovič 8 obramb; Cvetko, Mazej, Marguč 7/6, Šarac 2, Grošelj, Poteko, Čepić 1, Kodrin, Horžen 2, Grebenc 2, Kljun 5, Leban 2, Novak 1, Načinović 2; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 4 min

Rdeči karton: Grošelj 25′