Vizore na državnem prvenstvu v skokih do zlata, kup medalj za skakalce s širšega Celjskega

Zadnji konec tedna so si mladi skakalci Smučarskega društva Vizore na državnem prvenstvu v kategoriji mlajših kadetov in kadetinj do 12 in 13 let v Žireh priskakali šopek kolajn.

V ekipnem delu tekmovanja je pri mlajših kadetih do 13 let zasedba SD Vizore končala z najboljšim seštevkom in s tem osvojila naslov državnega prvaka. Za Vizore so nastopili Lovro Pukl, Enej Pukl, Maks Turnšek in Žan Zakelšek.

V kategoriji mlajših kadetov do 12 let je Maks Turnšek z drugim mestom postal državni podprvak. Prvi je bil Jernej Matej iz SSK Velenje.

Žan Zakelšek je postal državni podprvak v kategoriji mlajših kadetov do 13 let. V isti kategoriji je Enej Pukl končal na 5. mestu.

Uspešni skakalci s širšega Celjskega

V Žireh so na zmagovalni podij stopili tudi tekmovalci iz naše širše regije.

Pri mlajših kadetih do 12 let je bil prvi Jernej Matej iz SSK Velenje.

Pri mlajših kadetinjah do 13 let je bila prva Iris Zagožen (SSK Ljubno ob Savinji BTC)

Pri mlajših kadetih do 13 let je bil Jan Černjavič iz SSK Velenje tretji.

Pri ekipah do 13 let si je drugo mesto priskakala zasedba iz Ljubnega ob Savinji.

Tudi nordijska kolajna za Vizore

Na državnem prvenstvu v nordijski kombinaciji mladincev do 16 let, ki je bilo v Planici, je do brona priskakal in pritekel Timon Brglez.