Žalčanka Urška Žolnir olimpijska prvakinja v judu

Članica celjskega judo kluba Z’dežele Sankaku Urška Žolnir je v finalu olimpijskih iger v judo kategoriji do 63 kilogramov premagala Kitajko Lili Šu in osvojila prvo žensko olimpijsko zlato v zgodovini samostojne Slovenije.

V uvodnem nastopu je 30 letna Žolnirjeva premagala Nemko Claudio Malzahn, v osmini finala Ekvadorko Estefanio Garcio, v četrtfinalu Izraelko Alice Schlesinger, v polfinalu pa še mongolko Munkžajo Cedevurenovo. Vse tri je ugnala z iponom, v finalu pa je kitajsko tekmovalko presenetila z vazarijem, kar je zadostovalo za velik triumf slovenskega juda in športa nasploh.

Urška Žolnir je osvojila že drugo olimpijsko medaljo za Slovenijo, saj se je z bronasto okrog vrnila že z olimpijskih iger v Atenah 2004.

Več o celjskih športnikih na letošnjih olimpijskih igrah bomo na Celje.info spregovorili v posebni reportaži, ki bo objavljena v kratkem.