Žiga Jan in Eva Pepelnak do zmage v Kranju

Po mitingih na Ptuju in v Slovenski Bistrici so se celjski atleti zbrali v Kranju, kjer so zasedli lepo število visokih uvrstitev. Ob tem pa je celjski Kladivar imel predstavnika tudi na mitingu v finskem študentskem mestu Jyväskylä.

Eva Pepelnak; foto: Peter Kastelic/AZS

Zaradi prenove objekta v Ljubljani je atletski klub Mass svoj tradicionalni miting, ki je letos sovpadal s 100. obletnico kluba in atletike v Ljubljani, priredil v Kranju. Celjani so dobro opravili svoje naloge. Do zmage sta prišla Žiga Jan v teku na 800 m in Eva Pepelnak v troskoku.

Drugi mesti sta osvojila Martin Medvešek v troskoku in Ela Velepec v skoku v višino. Marko Pepelnak je zasedel tretje mesto v teku na 400 m z ovirami, Žiga Benko pa četrto mesto v teku na 100 m. Daša Lenko je bila četrta v skoku v višino pri članicah in v teku na 100 m z ovirami v kategoriji mlajših mladink.

Vid Botolin je na Finskem v teku na 1.500 metrov osvojil šesto mesto s časom 3:46,27.