Zmaga ne po enem, temveč po kar dveh podaljških! Dekleta vknjižila prvo stotico – torto bo pekla Althea

KK Celje 2016V uvodni tekmi drugoligaškega košarkarskega tekmovanja v katerem celjski klub meri na sam vrh so gledalci prišli na svoj račun, saj so videli razburljivo srečanje, ki je bilo odločeno šele po dveh podaljških.

Po izenačeni prvi četrtini so v 15. minuti gostje ušli na 20:30, ob polčasu pa vodili za sedem točk. V tretji četrtini se je zasedba, ki jo vodi Jernej Kobale, s serijo 8:0 ekspresno vrnila v srečanje. Odsihmal sta si bili ekipi praktično vseskozi izenačeni. Pol minute pred koncem je prosta meta, ki sta pomenila prvi podaljšek zadel center Ilija Zolotić. Slednji je minuto in pol pred koncem zaradi simuliranja prejel tehnično napako, gostje pa so zadeli prosti met za 73:73, kar je bil tudi izid tega dela igre. V drugem dodatku je domača zasedba izkoristila daljšo klop in se veselila zmage.

Celje : Grosuplje 90:82 (20:19, 13:21, 18:9, 15:17, 7:7, 17:9)

Koštomaj 25, Udrih 22, Zolotić 20, Milovac 11, …

Ostale tekme

PLAMA PUR – AKK Branik Maribor 92:53

ECE TRIGLAV – Kolpa Črnomelj 75:68

Ljubljana – KONJICE 71:82

Parklji Ljubljana – MESARIJA PRUNK SEŽANA 60:78

ILIRIJA – Elektra Šoštanj 88:56

V drugem kolu Celjani gostujejo pri Kolpi v Črnomlju, a bo prej odigrano domače srečanje tretjega kola, ko bo v dvorani Gimnazije Celje – Center odigrana tekma z vrsto iz Ilirske Bistrice.

§ § §

V okviru ženskega košarkarskega prvenstva so Celjanke gostjam iz Ljubljane dovolile le 40 točk. Stotico je z metom za tri točke dosegla oz. presegla Althea Gwashavanhu, ki bo zaradi tega imela sladko dolžnost, da soigralkam speče torto. Domači organizatorji so se malce osramotili, ker niso zagotovili uradne predstavitve igralk pred tekmo.

ATHLETE CELJE : JEŽICA 114:40 (29:14, 28:5, 27:7, 30:14)
Marić 22 (11 skokov), Slonjšak 21, Prezelj (7 prid. žog) in Lešek po 16, …