Bron za Tineta Šrota

Čeprav se bronasta medalja Tineta Šrota za preskok čez konja ne da primerjati z odličjem, ki si ga je priboril Miro Cerar s ponovno osvojitvijo prvega mesta na tekmovanju za evropski pokal, je uspeh, ki ga je dosegel Šrot razveseljiv in velik. Tine Šrot je član gaberskega društva Partizan, sicer pa slušatelj Visoke šole za telesno vzgojo v Ljubljani. V dosedanji karieri nima blestečih uspehov iz mednarodnih aren.

Udeležbo na letošnjem petem evropskem šampionatu v orodni telovadbi si je priboril z veliko težavo in v borbi z mnogimi drugimi kandidati za drugo mesto poleg Cerarja. Medtem ko je v šesteroboju zasedel med štiridesetimi tekmovalci iz enaindvajsetih evropskih držav 22. mesto in zbral 54.60 točk (Cerar 1. mesto s 57.75 točk), se je v preskoku čez konja uvrstil med šestorico najboljših, v finalu pa je osvojil celo tretje mesto in s tem bronasto medaljo.

Tako se je po zaslugi Tineta Šrota zdaj prvič zgodilo, da sta v finalu evropskega prvenstva na nekem orodju nastopila dva Jugoslovana in da sta oba osvojila medalji: Cerar srebrno, Šrot pa bronasto. Tine Šrot se je v nedeljo pozno zvečer povzpel na tretjo stopnico zmagovalnega odra in sprejel priznanje, ki daje upati, da se bo odslej v mednarodnem svetu večkrat pojavilo ime telovadca Tineta Šrota,

Tretje mesto v Evropi v preskoku čez konja je za Tineta Šrota prvi večji življenjski in športni uspeh; upajmo da ne zadnji. Zato Tinetu Šrotu tudi naša iskrena čestitka!