Prve Go-kart dirke v Celju

V nedeljo so bile v Celju — če ne štejemo lanskega propagandnega nastopa — prve GO-KART dirke. Organizator je bil Avtomoto društvo »Slavko Šlander«. Tekmovali so z vozili 50 ccm in 100 ccm. Proga je bila dolga 9 km v polfinalu (17 krogov) in 11 km v finalu (21 krogov). Speljana je bila po Ulici 29. novembra ,po Oblakovi, Kersnikovi in Jenkovi ulici.

V lažji kategoriji, kjer je bila konkurenca hujša, je zmagal 30-letni mehanik z levškega letališča Franc Gajšek, pri vozilih s 100 ccm pa je bil prvi Milan Carina iz Pančeva. Dirke, ki so bile del republiškega tekmovanja, si je ogledalo okrog 2.000 ljudi.

GO-KART vozila so zelo enostavna in lahka ter pri omenjenih kubaturah dosežejo brzino 40 do 60 km na uro. Kljub temu nudi tekmovanje z njimi dosti športnega užitka, od tekmovalca pa zahteva spretnost in iznajdljivost.

Prednost takih vozil, ki tehtajo komaj okrog 60 kg, je v tem, da z njimi ne pride do hudih nezgod, kot se to pogostoma dogaja pri športnih dirkalnih avtomobilih.

V Celju se s tem športom, ki je prišel iz Amerike in se polagoma uveljavlja tudi v Evropi, ukvarja Avtomoto društvo »Slavko Šlander« in Ljudska tehnika v tovarni emajlirane posode. Ljudska tehnika iz »Emajlirke« je tudi sama izdelala šest GO-KART vozil na osnovi vzorca, ki so ga dobili iz Kopra. »Šlander« ima sedaj štiri taka vozila in Ljudska tehnika tri.