Zmagi, poraz in pretep

Začetek republiške lige v hokeju na ledu je vsaj za moštvo HDK Celja obetal najboljše. Tako so Celjani že v prvi tekmi visoko premagali Mariborčane z rezultatom 13:2. Zlasti uspešno so bile zadnje minute igre, ko je celjski napad dosegel nič manj kot sedem golov.

V drugi tekmi so Celjani nastopili na umetnem drsališču v Ljubljani proti Slaviji iz Vevč. Tudi ta dvoboj je pokazal, da so mladi celjski hokejisti dosti boljši, saj so premagali svojega nasprotnika z razmeroma visokim rezultatom 10:5 (0:1, 6:1, 4:3).

V torek zvečer pa so Celjani gostovali v Mariboru ter se z istoimenskim moštvom pomerili v povratni tekmi. Dvoboj se je končal z zmago domačinov 8:7 (2:2, 6:3, 8:2). Žal pa je imela ta tekma takšen vložek, ki ne more ostati brez posledic. Gre namreč za dogodek, ki se je pripetil na prostoru, kjer igralci počivajo, oziroma čakajo, da vstopilo v igro. Tam je prišlo do splošnega pretepa, ki so ga povzročili gledalci. Bilo je to enajst minut pred koncem tekme. V tem jih je celjski igralec Srečko Šetina dobil s palico tako po glavi, da je moral iskati pomoč v mariborski bolnišnici. Zaradi tega grobega napada in rane, ki jo je dobil Šetina. je HDK Celje ne samo vložil protest, marveč bo iskal zadoščenja tudi na sodišču.

Razen tega zamerimo sodnikoma, da tekme nista prekinila, čeprav sta imela za tako odločitev dovolj vzrokov, grajo pa zasluži še delegat, ki je prav tako dovolil, da se je tekma nadaljevala, oziroma HK Maribor, ki ni zagotovil varnosti igralcem.