Celjani do prve letošnje prvoligaške zmage

Celjski nogometaši so hitro preboleli izpad iz evropskih tekmovanj in dosegli prvo letošnjo prvoligaško zmago. Državni prvaki so bili v 5. krogu doma boljši od Brava z 2:0.

Celjani so se z zmago odlepili z dna lestvice. Naslednjo nedeljo bodo Celjani gostili CB24 Tabor Sežana.

Celjani so tokratno tekmo začeli napadalno že od začetka in bili že v uvodu nekajkrat nevarni za vrata Brava. Kljub temu, da so igrali brez Mitje Lotriča, Jakoba Novaka in Josipa Čalušića, so povedli že v 19. minuti. Odbitek po strelu Celjanov je v prvi gol v dresu državnih prvakov spremenil Mićo Kuzmanović. Ljubljančani so prvič zapretili šele v zadnjih minutah prvega polčasa, ko je izenačenje dvakrat preprečil celjski vratar Matjaž Rozman.

V prvem delu drugega polčasa so si Ljubljančani in Celjani izmenjali po dve nevarni akciji. Najprej so bili nogometaši Brava nenatančni, nakar jim je izenačenje ponovno preprečil Rozman, za njimi pa so dvakrat nevarno zapretili še Celjani, a je obakrat žoga zletela čez ljubljanska vrata. V 75. minuti pa so Celjani zadeli še drugič. Za končnih 2:0 je z volejem z 20 metrov mojstrsko zadel Nino Pungaršek.

5. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Celje – NK Bravo 2:0 (1:0)

Celje, stadion Z’dežele – 300 gledalcev

SODNIK: Slavko Vinčić (Maribor) 1. POMOČNIK: Primož Perger (Limbuš) 2. POMOČNIK: Žiga Šumer (Maribor) 4. SODNIK: Alen Borošak (Maribor)

STRELCI: 1:0 Mićo Kuzmanović (18.min.), 2:0 Nino Pungaršek (76.min.)