Celjski rokometaši do pomembne zmage na Kodeljevem

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 18. krogu domačega prvenstva gostovali pri ekipi Slovana ter zabeležili pomembno zmago. Po krajšem reprezentančnem premoru jih v naslednjem krogu doma čaka derbi z Ribnico, še pred tem pa bodo pivovarji v Pokalu gostovali v Trebnjem.

Celjani so v Ljubljano pripotovali dokaj oslabljeni, poleg poškodovanih Dragaševića in Marguča, sta manjkala še Mlakar in Suholežnik, ki sta zbolela. Toskić je imel tako na voljo le 14 igralcev, od tega tudi Beleja, ki je debitiral v prejšnjem krogu. Začetek tekme je minil brez prave obrambe, ekipi pa sta bili izenačeni. Po izenačenju na 4:4, so gostje prvič povedli za dva. sledila je invazija Celjanov, ki so hitro pobegnili za pet golov (5:10). Pivovarji so nato vzdrževali vodstvo skozi večji del prvega polčasa, ob koncu pa popustili. V minuti in pol je domači vratar nanizal dve obrambi, Celjani pa so izgubili dve žogi v napadu, kar je domačim omogočilo izenačenje na 17. Celjani so se kljub temu zbrali in na odmor odšli z dvema goloma prednosti.

V drugem polčasu so Celjani nadzirali rezultat, v končnici pa znova dovolili domačim, da so se približali. Pred polovico drugega dela drugega polčasa je razlika v korist gostov znašala še 7 zadetkov. Po rdečem kartonu Ivankovića ter novih dveh izgubljenih žogah Celjanov v napadu, se je Slovan spet vrnil v igro. Najprej znižal, po novih napakah pivovarjev, izgubljenih žogah ter zgrešenih strelih, pa se je uspel dobre štiri minute pred koncem približati na le en gol zaostanka (29:30). Terzić z dvema zadetkoma ter Gaberšek z dvema obrambama sta nato vseeno poskrbela, da so gostje prišli do pomembne zmage, s katero so še za točko povišali prednost na prvem mestu prvenstvene lestvice. Trebanjci so namreč remizirali v Šmartnem. Najuspešnejši za goste so bili Cokan (9) ter Ivankovič (7) in vratar Gaberšek (10), za domače pa je Sankovič zadel desetkrat, 9 obramb pa je zbral Selakovič.

Celjane v naslednjem krogu čaka domača tekma z Ribnico (26. marec), še prej pa se bodo v sredo, 23. marca, podali na gostovanje v Trebnje, kjer jih čaka tekma četrtine finala Pokala Slovenije. Tema dvema tekmama sledi gostovanje v Loki, kar pomeni, da je pred pivovarji niz treh tekem z ekipami iz vrha prvenstvene razpredelnice.

RD LL Grosist Slovan : RK Celje Pivovarna Laško 29:32 (17:19)

Dvorana Kodeljevo, sodnika: Košir, Gorenc

LL Grosist Slovan: Grudnik 6 obramb, Selakovič 9 obramb; Balažic, Soršak 1, Serdinšek-Ekart 2, Jakše 1, Gabrieri 1, Tufegdžić 6/2, Topolovec, Lešek, Stopar 3, Pirnat, Martinović 5, Yankovskyy, Sankovič 10; trener: Repina Aleš

Izključitve: 8 min; 7-metrovke: 2/5

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 4 obrambe, Gaberšek 10/2 obramb; Strmljan 1, Terzić 5, Mazej 1, Razgor, Cokan 9/3, Poteko 2, Ivanković 7, Belej, Čepić, Kodrin 6, Žabić, Vlah 1; trener Alem Toskić

Izključitve: 6 min

Rdeči karton: Ivanković 48′; 7-metrovke: 3/3