Celjski glasbeniki odlični na 46. Državnem tekmovanju mladih glasbenikov RS – TEMSIG

21. 03. 2017 06:35

Ob prihodu pomladi se je zaključilo že 46. državno tekmovanje mladih glasbenikov RS TEMSIG, ki je v tem letu gostil najboljše glasbenike v disciplinah trobenta, rog, pozavna, bas pozavna, tuba, evfonij, tolkala, harmonika, tamburica, kitarski duo, klavirski duo, komorne skupine z godali in klavirjem ter jazz solo. Tekmovanja v vseh starostnih disciplinah se je udeležilo kar 582 tekmovalcev.

Glasbena šola Celje in I. gimnazija v Celju, oddelek umetniške gimnazije sta na tekmovanju sodelovali s 41 mladimi izjemnimi glasbeniki, ki so v solo disciplinah (33) in komornih disciplinah (3) domov prinesli izjemne rezultate: 12 zlatih plaket, od teh kar šest  1. nagrad, pet 2. nagrad ter tri 3. nagrade; 13 srebrnih plaket, od tega ena 2. nagrada, 9 bronastih plaket ter 4 priznanja za udeležbo. V petih kategorijah so tekmovalci osvojili tudi posebna priznanja.

  1. državno tekmovanje mladih glasbenikov RS se bo s slavnostnim koncertom zaključilo v četrtek, 23. marca, ob 17.00 na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana.
Tekmovalci DISCIPLINA Mentor Točke Plaketa, priznanje
Duo Viher:

Ana Viher

Katarina Viher

Komorne skupine z godali in klavirjem I. b Alenka Firšt, prof 97,67 Zlata  plaketa, 

1. nagrada, posebno priznanje za najboljšo interpretacijo skladbe

 

Jurij Svečak

Jakob Zimšek

Klavirski duo I. a Katarina Arlič Leban, spec. 97,00 Zlata plaketa,

1. nagrada, posebno priznanje najbolj obetavnemu tekmovalcu v najnižji kategoriji

Matjaž Sivka

 

Korepetitor: Milan Stanisavljević, mag. art.

Evfonij I. a Lovro Žgajner, mag. prof. 98,33 Zlata plaketa,

1. nagrada, posebno priznanje najbolj obetavnemu tekmovalcu v najnižji kategoriji

 

Živa Žohar

 

Korepetitor:

Benjamin Govže, spec.

Trobenta II. a Miran Majcen, prof. 96,67 Zlata plaketa, 1. nagrada, posebno priznanje za najboljšo izvedbo obvezne skladbe
Trio Poco a poco:

Lara Kramer

Ana Krošl

Bor MIhelak

Komorne skupine z godali in klavirjem I. a Alenka Firšt, prof.

Miha Firšt

98,33 Zlata plaketa,

1. nagrada

Žiga Pilih

Korepetitor:

Benjamin Govže, spec.

Evfonij I. a Jure Krajnc, prof. 97,33 Zlata plaketa,

2. nagrada

Erik Brezovšek

Korepetitor:

Benjamin Govže, spec.

Trobenta II. b Miran Majcen, prof. 96,0 Zlata plaketa,

2. nagrada

Domen Lampret

Korepetitor:

Milan Stanisavljević, mag. art

Evfonij I. b Lovro Žgajner, mag. prof. 95,33 Zlata plaketa,

3. nagrada

 

Žiga Pilih

Korepetitor:

Benjamin Govže, spec.

Evfonij I. a Jure Krajnc, prof. 97,33 Zlata plaketa,

2. nagrada

Peter Jeretina

 

Korepetitorka:

Janja Cerjak, prof.

Tolkala II. a Damir Korošec, prof. 96,33 Zlata plaketa,

2. nagrada

Matija Mervič

 

Korepetitorka:

Janja Cerjak, prof.

Evfonij II. a Uroš Košir, prof. 98,33 Zlata plaketa,

1. nagrada

Nina Tajč

 

Korepetitorka:

Janja Cerjak, prof.

Evfonij II. a Uroš Košir, prof. 96,33 Zlata plaketa,

3. nagrada

Anej Žikovšek

 

Korepetitorka:

Katarina Arlič Leban, spec.

Trobenta I. a Dejan Podbregar, prof. 94,0 Srebrna plaketa, posebno priznanje najbolj obetavnemu tekmovalcu v najnižji kategoriji

 

Oznake: ,
Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:
X
169 queries in 0,944 seconds.