Mladi plavalci Neptuna uspešni na državnem prvenstvu

Minuli vikend je v Mariboru potekalo zimsko državno prvenstvo v plavanju za mlajše starostne kategorije. Tekmovali so mlajši dečki in mlajše deklice, ter dečki in deklice. Plavalci plavalnega kluba Neptun Celje so znova pokazali, da se v Celju s plavalskim podmladkom dobro dela.

Poleg izboljšanih osebnih rekordov, so bili največji uspehi prvega dne tekmovanja 2. mesto v štafeti na 4 x 200 m prosto. Štafeta je plavala v postavi Jon Kočevar, Vid Čujež, Aljoša Vihernik in Julijan PevecJulijan Pevec je kot posameznik postal tudi državni prvak na 200 m prsno, na 200 m mešano pa je osvojil srebro. Pri najmlajših so se prvi dan najbolj izkazal član tretje ekipe Miha Čujež, ki je postal državni prvak v disciplini 200 m prsno in osvojil 3. mesto na 50 m delfin.

Drugi dan državnega prvenstva za dečke in deklice se je začel z 2. mestom v štafeti 4 x 100 m prosto. Štafeta je plavala v postavi Julijan Pevec, Vid Čujež, Aljoša Vihernik in Danilo Obačkić. Z medaljami sta se okitila še Julijan Pevec, ki je zmagal na 50 m prsno in bil tretji na 400 m mešano. Danilo Obačkić je dosegel 2. mesto na 50 m prosto v mlajšem letniku. Tudi med najmlajšimi so se veselili medalj, saj si je Miha Čujež v disciplini 100 m delfin priplaval naslov državnega prvaka.

Tretji dan državnega prvenstva je med dečki s 1. mestom na 100 m prsno in 2. mestom na 100 m mešano spet blestel Julijan Pevec, medtem ko je Vid Čujež osvojil 3. mesto na 100 m prsno. Odlični so bili tudi fantje v štafeti, ki so osvojili 3. mesto na 4 x 100 m mešano. Plavali so v postavi Julijan Pevec, Vid Čujež, Aljoša Vihernik in Danilo Obačkić. Zadnji dan so uspešno nastopili tudi najmlajši, saj je naslov državnega prvaka v disciplini 100 m mešano znova osvojil Miha Čujež.

V skupnem seštevku točk je Plavalni klub Neptun Celje, med 23 slovenskimi klubi, osvojil 7. mesto. Neptunovci so plavali pod vodstvom trenerjev Mateja Čretnika, Francija Božička in Roberta Kekca.